NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Python programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 15 - Testování v Pythonu - QA, CAN PIG RIDE a ISTQB

V předchozím kvízu, Kvíz - Akceptační testy a další syntaxe WebDriveru v Pythonu, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V samotném úvodu kurzu jsme si vysvětlili především důvody, proč testy psát, jaké typy testů máme a jakou pro nás představují přidanou hodnotu. Naším cílem bylo motivovat vás k tomu, abyste testy psali. Pokrytí produktu testy zvyšuje jeho konkurenční výhodu, protože taková aplikace je spolehlivější, stabilnější a méně náchylná k chybám.

Doposud jsme se na problematiku testů dívali především z praktické stránky, ale stále zde existuje dost teorie a terminologie, jež bychom měli znát. Jedná se o best practices, známé dokumenty, standardy a postupy, s nimiž se v byznysu můžete setkat. Také jsme zatím nemluvili o testování uživatelského rozhraní. V následujících dvou tutoriálech si proto tyto informace uvedeme, abychom doplnili naše znalosti. Na konci kurzu si pak vyzkoušíme zátěžové testy naší Django aplikace.

Service-Level Agreement

SLA – Service Level Agreement - Testování v Pythonu

SLA (Service-Level Agreement) je obvykle jedním z dokumentů, které figurují mezi dodavatelem softwaru (námi) a zákazníkem. Definujeme v něm, jak má software fungovat, jaké na něj poskytujeme záruky a jak pružně hodláme reagovat v případě výpadků a poruch obecně. Čím je projekt větší, a tedy i dražší, tím více peněz obvykle stojí, přestane-li fungovat, a tím urgentnější na nás bude tlak na jeho zprovoznění.

SLA má smysl vytvářet vždy, ať už jde jen o šablonový e-shop za desítky tisíc korun, nebo o státní aplikaci za miliony korun. Definujeme zde alespoň to, za co odpovídáme, do jakého časového horizontu jsme ochotni opravovat chyby (např. 2 roky od dodání) a za jaké peníze budeme přidávat nové funkce.

Zákazník, který vývoji softwaru často nerozumí, si může myslet, že


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 670 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 24 článkům (18 lekcí, 6 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu o testování webových aplikací v Pythonu si vysvětlíme pojmy SLA, QA, SQA, projdeme CAN PIG RIDE a praktiky ISTQB (paradox pesticidů apod.).

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity