Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 10 - Osobní finance v MS Access - Informační panel

V minulé lekci, Osobní finance v MS Access - Formuláře a tisky III, jsme vytvořili tiskové sestavy s tabulkou a grafem.

V této lekci začneme o naší úloze uvažovat jako o celku. Dosud jsme vytvářeli komponenty a ladili jejich vlastnosti, a přestože vizi úlohy někde před sebou máme, dnes už ji musíme konkretizovat a dávat jí jasnější kontury. Snad od každého informačního balíku požadujeme, abychom měli přehled o významných prvcích úlohy v úvodu, při startu programu. Konkrétně, nechceme pátrat po jednotlivých formulářích a proklikávat se několika tlačítky, než se dostaneme k bilanci bankovních účtů, nebo k poslednímu datu záznamu o hotovosti. To jsou informace, které chceme, aby nás praštily do očí hned na startu práce s programem, to je předmětem dnešní lekce.

Informační panel obecně

V našem příkladu máme jeden bankovní účet a neděláme bilanci hotovosti (to prý je dnes moderní, kašlat na těch pár žbrdliků v peněžence), ale pokud budeme mít více bankovních účtů, chceme, abychom ihned viděli, jaká je jejich bilance. Pokud si tento program propojíme s bilancí akcií, nebo drobnou činností, chceme mít na očích také aktuální stav těchto financí.

Pro náš příklad zobrazení informací budeme předpokládat propojené tabulky z nějaké aplikace o akciích, ale podobné by to bylo o drobném domácím hospodaření. Protože nechceme dělat fiktivní úkony a ani další aplikace zde dále nepotáhneme pro ilustraci, vytvoříme si


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešní lekci vytvoříme úvodní informační panel, který nabídne všechny podstatné údaje na jednom místě.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 42 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 234 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (3)