Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 4 - Exporty dat z MS Access

V předchozí lekci, Ostatní importy dat v MS Access, jsme dokončili téma importu.

Dnes se podíváme na export.

Exporty dat nebo objektů z databáze jsou jiného charakteru, než jejich importy. Dá se říci, že databáze je nejvíce formalizovaná, tím je myšleno svázána pravidly. Proto jsou její data kontrolovaná a úplná a proto jsou exporty z databáze snadnější, než příjem dat z prostředí, která jsou méně formalizovaná. Na druhé straně to neznamená, že by takové akce byly bez problémů nebo bez úskalí. Vždy jde o různá prostředí, která s daty nebo objekty zacházejí odlišným způsobem a mají tedy k přijímaným objektům různé, někdy zcela protichůdné požadavky. Nejčastější typy exportů se dále pokusíme zvládnout.

Předem uvádím, že moje poněkud skeptické názory na export formátovaných dat jsou zcela subjektivní a plynou většinou ze zkušeností se staršími verzemi programů. Jiný uživatel může mít jiné zkušenosti a názory.

Export do databáze MS Access

Protože jde o objekty stejného typu, nese tento export nejméně problémů. Do jiné databáze lze exportovat nejen tabulky, ale i další objekty databáze, se kterými jsme se seznámili. Export má proti importu dvě zásadní nevýhody, pro které nedoporučuji exportovat objekty mezi databázemi, ale otevřít cílovou databázi a objekty importovat.

  • 1. exportovat lze pouze jeden objekt, importovat můžeme více objektů současně
  • 2. v cíli je dobrým zvykem zkontrolovat, zda jsou data zapsána správně, při importu je to jednodušší

Export do sešitu MS Excel

Do MS Excel lze exportovat


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci vyexportujeme data do jiných formátů. Půjde zejména o MS Excel, formát xml a prostý text jako data. Ukážeme si i pdf.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 72 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 10 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
72 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 186 Kč 149 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity (8)