Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 5 - Dotazy v MS Access

V minulé lekci, Indexy a klíče v tabulkách MS Access, jsme si vysvětlili základy k relačním vztahům v databázi a řekli si něco bližšího k Indexům a klíčům. V dnešní lekci se zaměříme na dotazy.

Vysvětlení pojmů

  • Dotaz, anglicky query - základní programový modul v jazyku SQL, kterým se získávají data z databáze pro potřebu dalšího zpracování nebo interpretace. Výběrové dotazy umožňují kombinovat data z různých tabulek a dotazů. Dále existují dotazy pro kompletní servis nad tabulkami databáze, těmi se vytváří, modifikují, naplňují a ruší tabulky, vytvářejí a ruší indexy, klíče a relace.

Jazyk SQL

Pro práci s databázemi se nejčastěji používá


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme dotazy jako základní přístup k datům v databázi. Využijeme průvodce a návrháře k vytvoření jednoduchého dotazu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 168 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 105 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
168 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 419 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (2)