Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 17 - Speciality tisků v MS Access

V předchozí lekci, Ovládací prvky v sestavách MS Access, jsme si ukázali již známé ovládací prvky z tématu formulářů, avšak tentokrát jsme je přenesli na sestavy. Dnešním tématem je tisk. Ukážeme si omezování velikosti datových výstupů, zvýraznění odchylek od standardu a naučíme se ovládat parametry tiskového výstupu.

Podmíněné formátování

Sestavy slouží k zobrazení dat uložených v databázi. Dat může být velký objem na tisk nebo ke čtení, a pokud je tomu tak, některé důležité hodnoty by neměly příjemci uniknout. K vyjádření mezních hodnot, kterých by si měl čtenář všimnout, slouží podmíněné formátování. Mezní hodnoty jsou v tom případě zvýrazněny barevně.

Na rozdíl od podobné funkce ve formulářích si zde ukážeme složitější formu této funkce s použitím parametrické tabulky. To znamená, že změnou nastavení parametrů před zobrazením sestavy dosáhneme změny odchylek na sestavě, které budou zvýrazněny.

V přípravné fázi si vytvoříme dotaz nad tabulkami


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se seznámíme s omezováním velikosti datových výstupů, zvýraznění odchylek od standardu a naučíme se ovládat parametry tiskového výstupu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 200 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 160 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 100 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 20% slevu.
160 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 499 Kč 399 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (3)