C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 14 - Práce s filtry v aplikaci Excel 1

Dnešní lekci využijeme k odbočení od tématu funkcí, kterému jsme se věnovali v minulé lekci, Vyhledávací funkce v aplikaci Excel 2, a kterému se budeme ještě bohatě věnovat v budoucnu a zaměříme se na filtrování. Tato zdánlivě jednoduchá aktivita se v Excelu skutečně dá uchopit jednoduše – s využitím jednoduchého filtru anebo složitěji – s využitím rozšířeného filtru, se kterým lze řešit úlohy komplikované nebo dokonce ještě komplikovanější, neboť si představíme některé funkce rozšířeného filtru, které nejsou příliš známé, ale jejich funkčnost je fascinující.

Jako vždy budeme mít pár odboček, protože i u filtrování se vyplatí znalost dalších souvislostí, alternativ a vylepšení. Proto nám celé téma filtrování zabere tři lekce, ovšem odměnou bude, že pak již budeme schopni filtry užívat na mistrovské úrovni a nic nás již nezaskočí.

Jednoduchými filtry se již zabýval článek pro začátečníky, takže co zaznělo tam již opakovat nebudeme. Avšak úvodem si dovolím jisté doplnění.

Jednoduchý filtr

Správně se nazývá automatickým filtrem (ale do kontrastu s rozšířeným filtrem se více hodí slovo jednoduchý, protože skutečně jednoduchý je). Nachází se na listu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme jednoduchý filtr, úvod, limity, tipy a triky, zástupné znaky a srovnání s rozšířeným filtrem v aplikaci Excel

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 150 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 128 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 57 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
128 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 374 Kč 318 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (5)