Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 15 - Práce s filtry v aplikaci Excel 2

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Práce s filtry v aplikaci Excel 1, jsme si ukázali jednoduchý filtr a spolu s ním i pár tipů a triků, jak ho využívat. Tato lekce bude věnována úvodu do rozšířených filtrů. Ukážeme si trochu teorie, provedu vás prvními kroky při tvorbě kritérií a naučíme se seznam exportovat. A jako vždy se dozvíte pár zajímavostí.

Rozšířený filtr

Rozšířený filtr funguje jinak než ten jednoduchý. Pracuje totiž na principu externě definovaných kritérií, tj. tabulku s kritérii si musíme připravit vedle a pak je na data aplikujeme v rámci filtru.

Rozšířený filtr se nachází pod nevýrazným tlačítkem Upřesnit na kartě Data – Seřadit a filtrovat. Vždycky mi ho bylo tak trochu líto, na to, jak je to mocný a užitečný nástroj, se mu na této liště dostává pramálo prostoru. Pozor, nejde o ovládací tlačítko jednoduchého filtru, jako platí pro tlačítka Vymazat a Použít znovu, která jsou graficky naprosto rovnocenná a nacházejí se hned nad. Tak jako tak, tlačítko vede k následujícímu dialogovému oknu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci Excelu si ukážeme rozšířený filtr - jeho náležitosti, definice kritérií, příklady a export výsledků

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 16 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (7)