Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 16 - Práce s filtry v aplikaci Excel 3

Dostáváme se do závěrečné fáze v tématu filtrování v Excelu. V minulé lekci, Práce s filtry v aplikaci Excel 2, jsme si ukázali práci s rozšířeným filtrem. Dnes si ukážeme speciální možnosti rozšířeného filtru a zabrousíme k filtrování pomocí souhrnů, což je zajímavá alternativa pro jednodušší použití.

Odebrání duplicit

Začneme trochu mimo hlavní proud – možnost bez duplicitních záznamů má i jedno triviální využití. Představme si dlouhý seznam obsahující stále dokola tytéž hodnoty, z nichž chceme získat unikátní seznam. Existuje i jiná možnost, ale zde si vystačíme i s filtrem – jednoduše zkopírujeme název sloupce, kritéria necháme prázdná a zadáme, že to má být bez duplicit. Unikátní seznam je na světě.

Prázdné buňky – častá chyba

Záleží-li nám u filtrování na lokalitě a věku, musíme zadat poctivě kritéria do všech řádků, i když jsou stejná. Takto zadané hledání by vedlo pouze ke zkopírování seznamu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme pokročilý filtr - odebraní duplicit, regulace výstupu, využití výpočtového sloupce a průřezy v aplikaci Excel

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 310 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 217 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 232 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
217 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 773 Kč 541 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (7)