Office week BF - Easter
Tento týden až 80% sleva na e-learning MS Office!
80 % bodů zdarma díky naší Velikonoční akci!

Lekce 13 - Vyhledávací funkce v aplikaci Excel 2

V minulé lekci, Vyhledávací funkce v aplikaci Excel 1, jsme načli téma vyhledávacích funkcí. V dnešní lekci si řekneme, co ještě nebylo řečeno o funkci svyhledat, probereme vvyhledat a pozvyhledat a též narazíme na funkci typ. Společně s funkcí když se to vše závěrem hezky spojí dohromady.

Vnořená funkce svyhledat

Nyní jsme v bodě, kdy (přinejmenším teoreticky) známe vnořování funkcí a taktéž funkci svyhledat a je tak načase tyto znalosti propojit.

Z nesčetných důvodů se může stát, že zdroje informací máme ve vícero tabulkách a tyto tabulky prostě nesmíme nebo nemůžeme měnit. Je tudíž třeba je propojit nějakou funkcí. Tuto roli klidně může sehrát vnořená funkce svyhledat.

Jako u všech vnořených funkcí se vnitřní funkce stane argumentem funkce vnější. Představme si tuto dvoustupňovou sadu informací, kdy cílem je vyplnit šedou buňku dole:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme vnořenou funkci svyhledat, kombinace s iferror, vvyhledat, pozvyhledat a dále funkci typ v aplikaci Excel

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 150 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 105 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 21 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 113 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 30% slevu.
105 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 374 Kč 262 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (5)