Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 11 - Hromadná korespondence v MS Word 1

V minulé lekci, Reference a bibliografie v MS Word 2, jsme dokončili referenci a bibliografii. Není moc funkcí v MS Word, o kterých by tak dobře platilo, že je používáte buď často, nebo vůbec. Dnes bude řeč o hromadné korespondenci, která přesně tuhle definici splňuje.

Pokud jste firma, která často rozesílá větší počet dopisů, je hromadná korespondence přesně to, co vám ušetří hromadu času. Ve všech ostatních případech se pravděpodobně s touto funkcí setkáte třeba jednou někde ve škole a pak ji můžete s čistým svědomím zapomenout.

Pracovat s hromadnou korespondencí se díky následujícím dvěma článkům určitě naučíte, ať už patříte do první, nebo do druhé skupiny (nebo do nějaké jiné, na kterou jsem zapomněl).

Primární funkce

Hromadná korespondence přichází na řadu, pokud chceme nadepsat větší počet dopisů nebo obálek. Podmínkou je existence databáze (v Excelu), kterou následně propojíme třeba s adresními řádky.

Hromadná korespondence se skládá ze dvou dokumentů – řídícího souboru a vytvořených dopisů. Do řídícího souboru vložíme adresní řádky, další osobní údaje, oslovení atd. v obecné formě a ve vytvořených dopisech se pak už vloží konkrétní hodnoty.

Prakticky není rozdíl, zda máme v databázi 10 nebo 400 kontaktů. Řídící soubor vždy vytvoříme právě jednou a dopisy se generují automaticky. Jen bude tisk dopisů trvat o chvíli déle.

Nezbytné vstupy pro hromadnou korespondenci jsou


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si MS Word ukážeme hromadnou korespondenci, primární funkce, seznam kontaktů, spuštění, filtr seznamu kontaktů, slučovací pole a pravidla

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 130 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 111 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 19 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 49 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
111 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 325 Kč 276 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (3)