Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 10 - Reference a bibliografie v MS Word 2

Tato lekce je pokračováním předchozí lekce 9, kde jsme začali, ale nedokončili téma referencí a bibliografie. Představili jsme si automatická pole navázaná na objekty a jejich seznamy. Dnes tedy ještě zbývá probrat odkazy, záložky a křížové odkazy.

Záložky

Do kategorie záložek patří vše, na co chceme mít možnost se dále v textu odkazovat, ale nepatří to do nějaké specifické skupiny, tedy nejde o nadpisy, titulky, indexy atd. Záložkou se může stát jakékoliv slovo nebo třeba celá věta.

Postačí pouze označit vybraný text a vybrat Vložení – Odkazy – Záložka. Zde napíšeme název záložky a stiskneme Přidat. Tím se záložka uloží pro další práci.

Vyvolání záložek si ukážeme o kousek níže společně s vyvoláním ostatních prvků křížovými odkazy.

Odkazy

Odkazem se taktéž může stát jakékoliv slovo nebo věta. Odkazovat se můžeme na části dokumentu (třeba právě záložky), hlavně si však ukážeme odkaz mimo dokument – na jiný dokument nebo na webovou stránku.

Webové odkazy

Nejznámějším druhem odkazu je hypertextový odkaz


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci Wordu si ukážeme záložky, hypertextové odkazy, křížové odkazy, seznamy a bibliografii - průběžné citování, seznam literatury, alternativy....

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 130 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 111 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 19 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 49 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
111 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 325 Kč 276 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (3)