Lekce 7 - Víceúrovňové seznamy v MS Word

V lekci předchozí, Nejen odstavec v MS Word může mít Styl, jsme si blíže představili styly. Dnešní lekce se zaměří na pokročilou práci se seznamy. Seznamy patří k základním textovým objektům, kromě souvislého textu jsou asi tím nejčetnějším. Používají se, protože jsou přehledné a pokud existuje nějaká kategorizace, je určitě lepší použít seznam než souvislý text.

Práci s odrážkami, číslováním a úvod do víceúrovňových seznamů pokrývá lekce pro začátečníky. Zde si znalosti o víceúrovňových seznamech prohloubíme, a to hlavně tím, že se naučíme definovat si nový vlastní a rovnou ho propojíme i se styly. Rozvineme taktéž znalosti řazení.

Víceúrovňový seznam

Pointou víceúrovňového seznamu je možnost definice více úrovní odrážek (hlavní bod, vedlejší, vysvětlující atd.) a také kombinací číslování (čísla, písmena) a odrážek. Kromě toho má tento druh seznamu mnohem širší


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si představíme víceúrovňové seznamy, nový víceúrovňový seznam, propojení na styly a řazení v aplikaci MS Word.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 17 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 227 Kč 193 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (6)