BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 7 - Transformace mezi InfoObjekty - Pokračování

Z minulé lekce, Transformace mezi InfoObjekty v SAP, víme, že každému InfoObjektu je možné nastavit vlastní transformační pravidlo (ano i na ukazateli). V transformacích můžeme ještě využít další možnosti, jak se dají data profiltrovat, pozměnit, apod.

Mluvíme zde o následujících rutinách:

  • Start Routine
  • End Routine
  • Expert Routine

Rutina je kus ABAP kódu, který se zavolá dříve, než transformační pravidlo pro jednotlivou charakteristi­ku/ukazatel, ale v rámci zpracovaného paketu.

Transformace v SAP

Data se přes DTP (co je DTP si vysvětlíme příště) přenášejí v paketech (standardně je to 50 000 záznamů) z jedné datové vrstvy do další. Při transformaci je potom pořadí následující. Napřed se provede startovní rutina prvního paketu, pak následují transformační pravidla jednotlivých charakteristik / ukazatelů a následně na konci je koncová rutina. Jako poslední je expertní


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Vysvětlíme si k čemu jsou v transformaci startovní rutiny, koncové rutiny a expertní rutiny a jak procházet jednotlivé datové sady.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 70 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 60 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 27 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
60 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 175 Kč 149 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Migi
Avatar
Autor se věnuje SAPu (BW), IT má jako koníček od malička a od nedávna ho IT začalo živit a bavit ještě víc :-)
Aktivity (6)