Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

Lekce 7 - Když jedna obrazovka nestačí - Navigace v iOS

V minulé lekci, Neobjevujte kolo, použijte CocoaPods, jsme se naučili pracovat s CocoaPods, systémem balíčků, který nám ulehčí vývoj pro iOS zařízení.

V aplikacích, které jsme zatím vytvářeli, nám vždy stačila jedna obrazovka. Skutečné aplikace se ale určitě bez více obrazovek neobejdou a proto si dnes ukážeme, jak vytvořit více stránek (controllerů), jak na ně aplikaci navigovat a také jak se zas vrátit zpět.

Navigation Controller

Pro funkční navigaci potřebujeme prvně komponentu Navigation Controller a poté definovat jednotlivé Segue pro navigování. Rovnou začneme a postupně si vše ukážeme na příkladech, včetně posílání dat dalším controllerům.

Navigation Controller se stará o navigování mezi přiřazenými View Controllery. Automaticky animuje přechody mezi nimi a poskytne nám tlačítko zpět. Používá se v případě, že navigujeme mezi View Controllery, které mají vůči sobě logickou hierarchii a dává smysl, aby jeden logicky navazoval na druhý. (např. Registrace -> Login nebo hierarchie nastavení Settings -> General -> Software Update).

Založte si nový projekt (opět Single View App) a otevřete si Main.storyboard. Zatím nic nového, vidíme starý známý a prázdný View Controller.

Nyní označíme celý View Controller a přidáme mu zmiňovaný Navigation Controller. To uděláme v menu


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 532,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 30 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 93 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vývoje pro iOS si ukážeme jak mít v aplikaci více obrazovek a způsoby, jak mezi nimi navigovat. Nechybí ani ukázka předávání dat.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS)
Aktivity