Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 7 - Když jedna obrazovka nestačí - Navigace v iOS

V minulé lekci, Neobjevujte kolo, použijte CocoaPods, jsme se naučili pracovat s CocoaPods, systémem balíčků, který nám ulehčí vývoj pro iOS zařízení.

V aplikacích, které jsme zatím vytvářeli, nám vždy stačila jedna obrazovka. Skutečné aplikace se ale určitě bez více obrazovek neobejdou a proto si dnes ukážeme, jak vytvořit více stránek (controllerů), jak na ně aplikaci navigovat a také jak se zas vrátit zpět.

Navigation Controller

Pro funkční navigaci potřebujeme prvně komponentu Navigation Controller a poté definovat jednotlivé Segue pro navigování. Rovnou začneme a postupně si vše ukážeme na příkladech, včetně posílání dat dalším controllerům.

Navigation Controller se stará o navigování mezi přiřazenými View Controllery. Automaticky animuje přechody mezi nimi a poskytne nám tlačítko zpět. Používá se v případě, že navigujeme mezi View Controllery, které mají vůči sobě logickou hierarchii a dává smysl, aby jeden logicky navazoval na druhý. (např. Registrace -> Login nebo hierarchie nastavení Settings -> General -> Software Update).

Založte si nový projekt (opět Single View App) a otevřete si Main.storyboard. Zatím nic nového, vidíme starý známý a prázdný View Controller.

Nyní označíme celý View Controller a přidáme mu zmiňovaný Navigation Controller. To uděláme v menu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu vývoje pro iOS si ukážeme jak mít v aplikaci více obrazovek a způsoby, jak mezi nimi navigovat. Nechybí ani ukázka předávání dat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 79 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (12)