Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

Lekce 10 - ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Úvod do Core Data

V minulé lekci, ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Plnění a serializace, jsme dokončili naší ToDo aplikaci, kde jsme k ukládání dat použili jednoduchou serializaci do souboru. Toto řešení je pro malé datové struktury dostačující. Jakmile by ovšem dat bylo více, byla by spolu nějakým způsobem provázaná a potřebovali bychom je nějak filtrovat, naráželi bychom stále na více a více omezení.

V dnešním tutoriálu vývoje pro iOS ve Swift naši ToDo aplikaci upravíme, aby používala databázi. Budete tak ovládat dva způsoby ukládání dat a podle rozsahu použití zvolíte ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Ukládání dat do databáze

Jako alternativu k ukládání úkolů do souboru si tedy ukážeme databázi. U podobného typu aplikací budete často ukládat větší množství dat, složitější objekty či několik typů objektů, databáze je tedy mnohem lepší řešení.

Core Data

V této lekci si představíme základy Core Data, řešení pro ukládání dat na Apple platformách přímo od Apple. Je to zdaleka nejrozšířenější řešení a i když vám nemusí být sympatické, vyplatí se ho znát. V kurzu si dále ukážeme pak i další, alternativní databázi.

Zvlášť v minulosti bylo prvotní zprovoznění Core Data dost komplikované a byla potřeba


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 532,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 30 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 93 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Stručný úvod do databázového řešení v podobě Core Data. Framework přidáme do iOS projektu, vytvoříme model a ukážeme si základy ukládání a načítání dat.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS)
Aktivity