Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 11 - ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Vlastní TableViewCell

Swift iOS ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Vlastní TableViewCell

V minulé lekci, ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Práce s databází, jsme se věnovali práci s databází Realm v iOS. Abychom si ukázali i řazení dat, budeme úlohy řadit podle jejich priority. Použijeme vlastní TableViewCell, což se hodí ve spoustě případů, jelikož základní buňky většinou nestačí. Prioritu úloh zobrazíme barevně, takže si na naši PrototypeCell přetáhneme obyčejnou View komponentu a pomocí constraints zarovnáme 0 od levého, horního a spodního okraje. Nyní již stačí nastavit pouze šířku (Width) např. na 15 a máme constraints hotové.

Vedle tohoto View přetáhneme ještě Label pro text našeho úkolu. Label zarovnáme např. 10 od levého okraje (tedy od View pro prioritu) a vertikálně. Tímto opět máme constraints vyřešené.

Nyní by váš hlavní View Controller měl vypadat takto:

ViewController custom table cell ve Swift

Protože vytváříme vlastní TableViewCell, budeme potřebovat také vlastní třídu. Přidejte si tedy do projektu nový soubor a nezapomeňte zvolit Cocoa Touch Class, ať můžeme zvolit, že je třída subclass třídy UITableViewCell. Jako název zadejte ToDoTableViewCell. Vygenerovaný kód vypadá následovně:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ukážeme si, jak vytvořit vlastní buňku pro TableView a do naší ToDo aplikace pro iOS ve Swift přidáme možnost zvolit prioritu úloh.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se příležitostně věnuje vývoji iOS aplikací či těch webových za pomocí frameworku Django. Aktuální projekt: hrejzdarma.cz Twitter: @nemecek_f (neprogramátorské tweety)
Aktivity (4)