Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 13 - Tvorba iOS aplikace na počasí - GUI a základní třídy

Swift iOS Tvorba iOS aplikace na počasí - GUI a základní třídy

V minulé lekci, ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Databázové migrace a řazení, jsme dokončili ToDo aplikaci pro iOS s databází. V dnešním Swift tutoriálu si vytvoříme jednoduchou aplikaci na zjišťování stavu počasí. Aplikace zjistí polohu uživatele a na jejím základně zjistí od webové služby aktuální počasí, které zobrazíme. Jako bonus si ukážeme ukládání dat pomocí UserDefaults, což se pro jednotlivé hodnoty počasí bude dobře hodit. A také se naučíme jak uložit a nahrát obrázek.

Ukažme si motivační obrázek:

iOS aplikace pro předpověď počasí přes webovou službu

Dnešním projektem si budeme moci ukázat, jak získávat data z internetu a jak je v aplikaci zpracovat. Na podobném principu funguje mnoho aplikací ve vašem telefonu, ať již to jsou sociální sítě, různé chaty, cloud služby a další. Může takto fungovat např. i online hiscore nějaké hry. Důležitou součástí těchto aplikací je právě komunikace se serverem, tedy získávání a odesílání dat.

Po absolvování tohoto tutoriálu budete znát všechny základní postupy pro tvoření nejrůznějších aplikací.

Zdroj dat

Data budeme získávat přes API služby


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ve Swift tutoriálu se naučíme jak z webové služby získat aktuální stav počasí z JSON API, data zpracujeme a zobrazíme uživateli. Čeká nás hodně zábavy!

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se příležitostně věnuje vývoji iOS aplikací či těch webových za pomocí frameworku Django. Aktuální projekt: hrejzdarma.cz Twitter: @nemecek_f (neprogramátorské tweety)
Aktivity (4)