Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 11 - Tvorba iOS aplikace na počasí - GUI a základní třídy

V minulé lekci, ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Úvod do Core Data, jsme dokončili naší ToDo aplikaci, kde jsme k ukládání dat použili jednoduchou serializaci do souboru a poté i databázi.

V dnešním Swift tutoriálu si vytvoříme jednoduchou aplikaci na zjišťování stavu počasí. Aplikace zjistí polohu uživatele a na jejím základně zjistí od webové služby aktuální počasí, které zobrazíme. Jako bonus si ukážeme ukládání dat pomocí UserDefaults, což se pro jednotlivé hodnoty počasí bude dobře hodit. A také se naučíme jak uložit a nahrát obrázek.

Ukažme si motivační obrázek:

iOS aplikace pro předpověď počasí přes webovou službu

Dnešním projektem si budeme moci ukázat, jak získávat data z internetu a jak je v aplikaci zpracovat. Na podobném principu funguje mnoho aplikací ve vašem telefonu, ať již to jsou sociální sítě, různé chaty, cloud služby a další. Může takto fungovat např. i online hiscore nějaké hry. Důležitou součástí těchto aplikací je právě komunikace se serverem, tedy získávání a odesílání dat.

Po absolvování tohoto tutoriálu budete znát všechny základní postupy pro tvoření nejrůznějších aplikací.

Zdroj dat

Data budeme získávat přes API služby


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ve Swift tutoriálu se naučíme jak z webové služby získat aktuální stav počasí z JSON API, data zpracujeme a zobrazíme uživateli. Čeká nás hodně zábavy!

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 79 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (7)