Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 15 - Tvorba iOS aplikace na počasí - Úložiště UserDefaults

Swift iOS Tvorba iOS aplikace na počasí - Úložiště UserDefaults

V minulé lekci, Tvorba iOS aplikace na počasí - JSON a GPS, jsme zprovoznili aplikaci na počasí pro iOS, která stahuje data z webové služby. Na dnešní lekci máme slíbené ukládání dat do pro nás nového úložiště UserDefaults v případě, že je uživatel offline, což se rovněž naučíme zjistit.

Ukládání pomocí UserDefaults

UserDefaults je v iOS velmi snadná cesta, jak uložit jednoduché datové typy a s nimi různorodá data. Pro tuto aplikaci by třeba databáze nebyla nejlepší volbou.

Než začneme s UserDefaults, otevřeme si Main.storyboard a přidáme úplně nahoru do StackView ještě jeden Label, který zároveň propojíme s View Controller. Pojmenujte ho např. lastUpdateInfo. Bude uživateli zobrazovat z jakého času pochází data.

Label bude lepší přesunout do seznamu komponent (než na náhled View Controlleru), abychom ho snadněji umístili na první místo ve StackView. Pak již stačí jen nastavit font, barvu a smazat text.

Label na zobrazení posledního data a času dat

Konstanty pro klíče

Protože UserDefaults ukládá přes


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Ve Swift tutoriálu uložíme stav počasí do úložiště UserDefaults pro případ, že není k dispozici připojení k internetu. Jeho přítomnost se naučíme zjistit.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se příležitostně věnuje vývoji iOS aplikací či těch webových za pomocí frameworku Django. Aktuální projekt: hrejzdarma.cz Twitter: @nemecek_f (neprogramátorské tweety)
Aktivity (3)