Lekce 22 - UI 100 % v kódu - Dokončení aplikace

V předchozí lekci, UI 100 % v kódu - První seznámení s Dynamic Type, jsme naši Swift aplikaci pro náhodné recepty pro iOS dostali do téměř konečného stavu.

Zbývá pár uživatelských drobností, na kterých si ukážeme další možnosti, jak UI vylepšit.

Šířka textu

Pokud jste někdy zavadili o webdesign nebo třeba o typografii, tak si možná pamatujete, že existuje určitý počet znaků na řádek, který je optimální pro čtení. Často se uvádí 65 jako referenční bod, ale není třeba to brát dogmaticky. Naše aplikace vypadá dobře při použití na iPhone, zkuste ji ale na iPadu a třeba rovnou v landscape režimu:

Swift aplikace pro recepty v landscape režimu

To již není ideální a to ještě nemáme nastavenou menší velikost fontů, což naše aplikace díky Dynamic Type umožňuje. Chtělo by to nějakým způsobem omezit maximální šířku textu, ale zároveň myslet na velké fonty, protože v takovém případě bychom mohli mít klidně ještě méně znaků na řádek. iPad test rovněž prozradil, že styl


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme iOS aplikaci na recepty ve Swift. Zlepšíme čitelnost textu, vytvoříme klikatelné odkazy a použijeme komponentu Scroll View.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 65 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 433 Kč 368 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (3)