Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 20 - UI 100 % v kódu - Dokončení základní funkcionality

V minulé lekci, UI 100 % v kódu - Stažení receptu pomocí URLSession, jsme si připravili stahování dat k receptům.

Dnes si konečně zobrazíme kromě názvu receptu také zbytek. Začneme tedy ve třídě RecipeView, která zajišťuje zobrazení všech detailů.

Budeme pokračovat v implementaci metody setupView(), která má za úkol přidat komponenty do hierarchie a nastavit jim constraints. V předchozí lekci jsme z důvodu testování zakomentovali přidání recipeThumbnailImageView a recipeInstructionsTextView do hierarchie (view.addSubview()). Takže tyto řádky zas odkomentujeme a smažeme řádek, který nastavuje testovací text komponentě recipeNameLabel.

Constraints pro zbylé komponenty

Zatím tedy máme zobrazení nadpisu.

Obrázek

Pod nadpisem chceme obrázek a pod ním budou instrukce receptu. Začneme s obrázkem a protože bude constraints hodně, nebudeme je aktivovat ručně, ale použijeme metodu activate(), dostupnou skrze NSLayoutConstraint. Metoda očekává pole constraints, takže je rovnou můžeme vytvořit uvnitř.

Dostupná je analogická metoda deactivate(), která dané constraints zas deaktivuje. Toho se využívá v případě, že chceme různé constraints pro různá zařízení nebo orientace zařízení. Constraints jsou potom uložené v polích a při detekci změny orientace jednu skupinu aktivujeme, druhou deaktivujeme a aktualizujeme layout.

Metodu activate() si připravíme na konec metody setupView():


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme si základ RecipeView, vytvoříme vlastní variantu ImageView pro stažení obrázků z internetu a uživateli zobrazíme načítací indikátor.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 166 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 110 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 21% slevu.
166 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 414 Kč
Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (3)