C/C++ week Zimní výprodej
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++
40 % bodů zdarma díky naší Zimní akci!

Lekce 22 - UI 100 % v kódu - Dokončení základní funkcionality

V minulé lekci, , jsme si připravili stahování dat k receptům. V této si konečně zobrazíme kromě názvu receptu také zbytek. Začneme tedy ve třídě RecipeView, která zajišťuje zobrazení všech detailů.

Budeme pokračovat v implementaci metody setupView(), která má za úkol přidat komponenty do hierarchie a nastavit jim constraints. V předchozí lekci jsme z důvodu testování zakomentovali přidání recipeThumbnailImageView a recipeInstructionsTextView do hierarchie (view.addSubview()). Takže tyto řádky zas odkomentujeme a smažeme řádek, který nastavuje testovací text komponentě recipeNameLabel.

Constraints pro zbylé komponenty

Zatím tedy máme zobrazení nadpisu.

Obrázek

Pod nadpisem chceme obrázek a pod ním budou instrukce receptu. Začneme s obrázkem a protože bude constraints hodně, nebudeme je aktivovat ručně, ale použijeme metodu activate(), dostupnou skrze NSLayoutConstraint. Metoda očekává pole constraints, takže je rovnou můžeme vytvořit uvnitř.

Dostupná je analogická metoda deactivate(), která dané constraints zas deaktivuje. Toho se využívá v případě, že chceme různé constraints pro různá zařízení nebo orientace zařízení. Constraints jsou potom uložené v polích a při detekci změny orientace jednu skupinu aktivujeme, druhou deaktivujeme a aktualizujeme layout.

Metodu activate() si připravíme na konec metody setupView():


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme si základ RecipeView, vytvoříme vlastní variantu ImageView pro stažení obrázků z internetu a uživateli zobrazíme načítací indikátor.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 200 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 170 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 27 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 75 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
170 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 499 Kč 424 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Všechny články v sekci
Vyvíjíme iOS aplikace ve Swift
Aktivity (2)