Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 15 - Úvod do animací v iOS

V minulé lekci, Tvorba iOS aplikace na počasí - Finální úpravy, jsme dokončili iOS aplikaci pro předpověď počasí.

Již máme za sebou dvě poměrně velké aplikace, ale zatím jsme se vyhýbali jednomu velkému a důležitému tématu. Tím jsou animace. Zkuste se zamyslet, co vidíte na displeji při používání iOS zařízení nebo si vezměte do ruky iPhone nebo iPad a proklikejte si vaše často používané aplikace. Určitě narazíte na spousty animací.

Motivace

Animace neexistují z důvodu, aby našemu software dávaly jakýsi cool efekt a roztancovaly prvky uživatelského rozhraní. Jsou tu proto, aby bylo používání naší aplikace příjemnější, aby se z ničeho nic prvky neobjevovaly, nemizely a tak podobně.

Animování v prostředí iOS je velmi snadné a zároveň flexibilní, takže nám nabízí nekonečné možnosti, jak naše aplikace oživit. Ukážeme si nejen, jak animovat různé vlastnosti komponent, ale také potenciální problémy a jak je vyřešit.

Kromě toho se zaměříme také na vlastnosti komponent, které má smysl často animovat pro zlepšení zážitku z používání aplikace. Třeba takovou průhlednost komponent, vlastnost opacity, pravděpodobně znáte. Snadno můžeme docílit toho, aby se nový obsah na displeji jen tak nezjevil, ale místo toho


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Různě rozhýbeme a pozměníme objekty a text. Ukážeme si, na co si dát při animování pozor a také užitečnou strukturu Measurement.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 79 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (3)