Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 29 - Vlastní detail po otevření anotace v MapView a Swift

V minulé lekci, Vytvoření vlastní anotace pro MapView komponentu, jsme si ukázali, jak jak přizpůsobit MapView, aby zobrazoval naše vlastní anotace místo těch výchozích

Nyní si ukážeme, jak udělat anotace v mapě interaktivní. Ve výchozím stavu zobrazují tzv. "callout", kdy vidíme ještě jednou název místa. Tuto komponentu můžeme přizpůsobit, aby třeba obsahovala tlačítka nebo nějakou další vlastní komponentu. Tím uživateli umožníme otevřít si např. další informace o daném místě nebo spustit navigaci.

Tlačítko

Začneme tím, že do výchozího vzhledu přidáme tlačítko.

Vytvoření tlačítka

Přesuneme se tedy do PlaceAnnotationView.swift a úpravy provedeme v metodě setupView(). Zatím zde máme pouze jeden řádek.

Přidáme vytvoření standardního tlačítka a nastavíme ho jako vlastnost rightCalloutAccessoryView, takže se zobrazí napravo vedle textu. Využít bychom mohli případně také leftCalloutAccessoryView:

fileprivate func setupView() {
    canShowCallout = true
    let accessoryButton = UIButton(type: .detailDisclosure)
    rightCalloutAccessoryView = accessoryButton
}

Zatím tedy jen vytváříme tlačítko a nastavujeme ho pro náš callout. Nemusíme dokonce ani řešit obsluhu po stisku tlačítka. Na to má MapView komponenta metodu


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Swift tutoriál o tvorbě vlastní komponenty, která se zobrazí, jakmile uživatel vybere konkrétní anotaci. Také si ukážeme spuštění navigace přes Apple Maps.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 240 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 204 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 31 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 90 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
204 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 599 Kč 509 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Předchozí článek
Vytvoření vlastní anotace pro MapView komponentu
Všechny články v sekci
Vyvíjíme iOS aplikace ve Swift
Aktivity (4)