Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 4 - Množiny (Set) a množinové operace ve Swift

Swift Kolekce Množiny (Set) a množinové operace ve Swift

V minulé lekci, Slovníky (Dictionary) ve Swift, jsme se naučili používat slovníky. V dnešním Swift tutoriálu se dostáváme k poslední důležité kolekci, množinám.

Množiny

Množina se vyznačuje tím, že se v ní každý prvek vyskytuje pouze jednou. Sama kolekce nám tuto podmínku řeší a po vložení nového prvku tedy ověřuje, zda v ní prvek již není. Pokud ano, podruhé se nevloží. To nám často ušetří mnoho práce a nemusíme nechtěnou duplicitu prvků v kolekci kontrolovat ručně. Množinou by mohl být např. seznam cestujících v autobusu, protože ten samý cestující tam těžko bude 2x.

Před vložením nového prvku se množina tedy podívá, jestli ho v sobě již neobsahuje, jinými slovy ho vyhledá. Tato funkčnost je realizována opět pomocí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si vysvětlíme specifika množin, jejich implementaci v programovacím jazyce Swift, a množinové operace.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 45 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se příležitostně věnuje vývoji iOS aplikací či těch webových za pomocí frameworku Django. Aktuální projekt: hrejzdarma.cz Twitter: @nemecek_f (neprogramátorské tweety)
Miniatura
Předchozí článek
Slovníky (Dictionary) ve Swift
Miniatura
Všechny články v sekci
Kolekce ve Swift
Aktivity (4)