Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 3 - Vytvoření iOS aplikace pro demonstraci GCD

V minulé lekci, PerformSelector(), run loop a paralelní cyklus ve Swift, jsme si představili další konstrukce pro paralelní programování ve Swift, např. jak spustit kód po uplynutí určité doby, Run loop nebo paralelní cyklus.

Zasekávající se aplikace

Abychom si práci s GCD ukázali hezky prakticky, vytvoříme si dnes jednoduchou ukázkovou aplikaci. Ta bude stahovat náhodné fotografie z Unsplash a zobrazovat je v komponentě Table View. Tím se aplikace na okamžik zasekne, což se následně pokusíme vyřešit pomocí GCD.

Vytvoření projektu

Vytvořte si tedy nový Single View Application projekt, smažte v Main.storyboard výchozí View Controller a nahraďte ho Table View Controller. Dále je potřeba otevřít ViewController.swift a změnit definici třídy, aby dědila z UITableViewController:

class ViewController: UITableViewController

Vraťme se do Main.storyboard a tuto třídu nastavme v Identity inspektoru dříve přidanému Table View Controller. Přidat můžeme ještě Navigation Controller, stačí označit nově přidaný Table View Controller a v embed menu vybrat právě Navigation Controller. Nezapomeňte přidaný Navigation Controller nastavit jako entry point, abyste


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Připravíme si iOS aplikaci stahující obrázky z internetu, která ovšem po spuštění zamrzá. Také si v praxi ukážeme run loop.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 4 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 4 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 33 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 80% slevu.
4 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 42 Kč 9 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (3)