Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Lekce 3 - Vytvoření iOS aplikace pro demonstraci GCD

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, PerformSelector(), run loop a paralelní cyklus ve Swift, jsme si představili další konstrukce pro paralelní programování ve Swift, např. jak spustit kód po uplynutí určité doby, Run loop nebo paralelní cyklus.

Zasekávající se aplikace

Abychom si práci s GCD ukázali hezky prakticky, vytvoříme si dnes jednoduchou ukázkovou aplikaci. Ta bude stahovat náhodné fotografie z Unsplash a zobrazovat je v komponentě Table View. Tím se aplikace na okamžik zasekne, což se následně pokusíme vyřešit pomocí GCD.

Vytvoření projektu

Vytvořte si tedy nový Single View Application projekt, smažte v Main.storyboard výchozí View Controller a nahraďte ho Table View Controller. Dále je potřeba otevřít ViewController.swift a změnit definici třídy, aby dědila z UITableViewController:

class ViewController: UITableViewController

Vraťme se do Main.storyboard a tuto třídu nastavme v Identity inspektoru dříve přidanému Table View Controller. Přidat můžeme ještě Navigation Controller, stačí označit nově přidaný Table View Controller a v embed menu vybrat právě Navigation Controller. Nezapomeňte přidaný Navigation Controller nastavit jako entry point, abyste


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Připravíme si iOS aplikaci stahující obrázky z internetu, která ovšem po spuštění zamrzá. Také si v praxi ukážeme run loop.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 17 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 4 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 8 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
17 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 50 Kč 43 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (2)