Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 4 - Démoni, ThreadPool a asynchronní delegáti v VB.NET

V minulém dílu, Monitory, priorita vláken, výjimky a další témata v VB.NET, byla řeč o dalších tématech, která se týkají vláken. Šlo zejména o monitory, priority a výjimky.

V dnešním dílu se naučíme využívat tzv. bazén vláken ThreadPool, čímž budou naše aplikace efektivnější. Naučíme se také pracovat s tzv. asynchronními delegáty, které značně zjednoduší naše aplikace.

Vlákna na pozadí (démoni)

Vlákno může běžet tzv. na pozadí (background). Ačkoli to může vypadat, že má takové vlákno nižší prioritu než klasické vlákno na popředí (foreground), není tomu tak. Vlákno na pozadí se chová stejně jako vlákno na popředí až na to co se stane, když aplikaci ukončíme. Pokud běží kromě hlavního vlákna nějaká další vlákna na popředí, proces se neukončí dokud všechna vlákna neskončí svou práci. Pokud hlavní vlákno skončí a jsou spuštěna nějaká vlákna na pozadí, jsou tato vlákna automaticky ukončena bez ohledu na to, jakou činnost prováděla.

Vlákno na pozadí tedy vnímáme jako pracovní vlákno, které dělá nějakou činnost pro hlavní vlákno a jakmile to skončí, nemá již smysl, aby pracovní vlákno dále běželo. Těmto vláknům se někdy říká démoni.

Vlákno na pozadí vytvoříme jednoduše tak, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu se naučíme spouštět vlákna na pozadí a následně používat ThreadPool pomocí QueueUserWorkItem() a asynchronních delegátů s callbackem.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 7 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Ondřej Štorc
Avatar
Autor se věnuje C#, HTML a CSS. Snaží se proniknout do tajů PHP, JS a ASP.NET
Aktivity (2)