Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 11 - Plugin pro obrázky - Smazání a popisek obrázku Nové

V předchozí lekci, Plugin pro obrázky - Nahrání a zobrazení, jsme si vytvořili plugin pro nahrání a zobrazení obrázků na stránce.

V následujícím tutoriálu tvorby pluginů pro redakční systém WordPress se budeme věnovat rozšíření funkcionality našeho pluginu pro WordPress. Ten zatím umožňuje nahrávání a zobrazení obrázků. Nyní budeme moci obrázky i mazat. Dalším důležitým prvkem, který nám dá v naší tvorbě více flexibility, je možnost přidání popisu k obrázkům.

Smazání obrázku

Budeme pokračovat v práci na pluginu z lekce Plugin pro obrázky - Nahrání a zobrazení. Napíšeme si funkcionalitu, která umožní uživateli smazat obrázek. Nejprve upravíme naší stávající funkci display_uploaded_images().

První úprava se týká pole $args. Zde změníme argument post_per_page na hodnotu 1. To nám umožní zobrazit jen jeden obrázek. Dále přidáme argument orderby => post_date, který nám zajistí, že obrázek se bude řadit podle kritéria, konkrétně podle data nahrání. Další argument order => DESC nám obrázky seřadí sestupně, tedy od nejnovějšího data.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za pouhých 325 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 16 článkům (16 lekcí) tohoto kurzu.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu tvorby pluginů pro WordPress se budeme zabývat rozšířením pluginu pro obrázky o možnosti smazání a napsání popisu obrázku.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Štefan Tusjak
Avatar
Autor se věnuje Webovým aplikací. V rámci své dlouholeté kariéry v automobilovém průmyslu nasbíral dostatek zkušeností z oblasti procesního řízení výroby. Při přechodu do průmyslu medical, dostal možnost programovat MES sytém. Zde spojuje dvě věci, které
Aktivity