Python týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Google chce vypustit aplikaci Google Play na čínský trh

Google, součást společnosti Alhabet Inc, pracuje na čínské verzi své aplikace Play Store. Aplikace bude uzpůsobena přímo pro čínský trh a nebude propojena s ostatními zahraničními verzemi. Účelem aplikace je být v souladu s čínskými zákony. Komunistická strana trvá na filtrování obsahu a společnosti často mohou sdílet informace jen uvnitř Číny.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google před pěti lety stáhl z Číny své veškeré služby, protože odmítal pokračovat v cenzurování výsledků vyhledávání. Spousta aplikací, včetně Play Store, byly z Číny úplně nedostupné. A to i vyhledávání, Gmail nebo mapy. Google se však rozhodl na Čínský trh vrátit a tak navázal spolupráci s čínskou společností Mobvoi.

"Jestli chtějí prolomit ledy na čínském trhu, měli by vzít všechny důležité produkty a nabídnout je lidem v Číně s plnou lokalizací," řekla Shen Si, ředitelka společnosti PapayaMobile, která se zaměřuje na mobilní trh. "Google Play je dobrý produkt, protože není příliš citlivý." Je to bezpečnější, než třeba vyhledávání nebo Gmail. Google se může mezitím rozmyslet, který produkt vypustí na trh příště.

Čínský trh je příliš veliký na to, aby si Google mohl dovolit jej ignorovat. Apple, který se snaží udržet trh s Čínou a být v souladu s jejich zákony, utržil minulý rok 58.7 miliard dolarů.

Zdroj: Reuters


 

Všechny články v sekci
Zpravodajství
Článek pro vás napsal Matt 22.11.2015 18:06
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!