Psst. EU dotace 85 % pro OSVČ a firmy lze nyní čerpat i na e-learning. Více informací
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Python týden

Fitbit představil chytré hodinky s NFC

Spousta lidí na ně dlouho čekala, a po několika letech a jednom nezdařeném pokusu představil Fitbit konečně skutečně chytré hodinky. Jmenují se Fitbit Ionic, pohání je Fitbit OS a oproti staršímu modelu Fitbit Blaze nabídnou podporu aplikací třetích stran i bezkontaktní placení.

Fitbit se u nových hodinek drží toho, co mu relativně jde - vysoké vydrže baterie. Jen málo chytrých hodinek totiž zvládne na jedno nabití běžet déle než dva dny, Fitbit Ionic zvládnou čtyři. Může za to pravděpodobně i fakt, že si Fitbit vypomohl akvizicí Pebblu, který byl proslulý právě velmi dlouhou výdrží. Díky akvizici může Fitbit stavět na jeho základech a využívat jeho know-how.


Fitbit Ionic

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Fitbit se snaží u Ionicu nabídnout i to, co zatím nabízí jen Apple, Android a Samsung - bezkontaktní platby. Spolu s prodejem hodinek tak spustil platformu Fitbit Pay, která využívá NFC čip v hodinkách. Bohužel se Fitbit vydal stejnou cestou, jako jeho konkurence, a postupně tak uzavírá smlouvy s jednotlivými vydavateli platebních karet. Žádná z evropských zemí se tak na seznamu podporovaných zatím neobjevila.

Aby byly Fitbit Ionic skutečně chytré hodinky, musí podporovat aplikace třetích stran. Zde opět Fitbit staví na tom, co vytvořil Pebble, aplikace budou vyvíjené pomocí webových technologií. Prostřednictvím JavaScriptových API budou mít vývojáři přístup ke všem senzorům na zařízení a budou tak moci využívat například také GPS. Ta je u spousty chytrých hodinek v současné době opomíjená. Aby měl Fitbit alespoň nějaké aplikace při startu prodeje, spojil se se společnostmi Strava, Starbucks, Pandora a Accuweather, které pro Fitbit Ionic vydají první aplikace.

Fitbit Ionic se budou prodávat za příjemných 299 USD. Zda se ujmou rozhodnou především vývojáři, na které Fitbit poprvé vsadil. Chytré hodinky bez aplikací totiž příliš chytré nejsou.

Zdroj: Fitbit


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 1.9.2017 9:45
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!