Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Shrnutí Apple Keynote

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple každoročně pořádá několik konferencí, ať již pro novináře, nebo stálou WWDC pro vývojáře. Nyní za sebou máme první keynote roku 2016 se sloganem "Let Us Loop You In".

Zajímavostí je, že se jedná o poslední konferenci pořádanou v současném sídle Applu na Infinite Loop. Ty příští se budou konat buď v San Franciscu v Moscone Center, nebo již v novém sídle Applu. V tomto starém sále byl představen například i první iPad a Apple se tak rozhodl zavzpomínat. Také má důvod, tento rok totiž slaví 40 let. Nyní již ale k novinkám.

CareKit

Již minulý rok Apple spolu s aplikací Health spustil ResearchKit - platformu pro zdravotní výzkum. Kdokoli se mohl zapojit do výzkumů a pomoci tak zdravotnictví. Jelikož se ResearchKit vydařil, Apple se rozhodl, že se posune dále. Dalším krokem je právě CareKit. Ten je dostupný vývojářům z celého světa. CareKit bude sledovat a připomínat úkony, které vám doporučil lékař. Ve spolupráci s Texas Medical Center může uživatel prostřednictvím aplikace sledovat své užívání léků - zaznamenávat si, kdy si léky vzal. Na základě dat od uživatele může lékař také na dálku upravit sestavení léků, například dávkování.

iPad Pro

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

O menším iPadu Pro se spekuluje již delší dobu. Nyní s ním Apple skutečně přišel. 9.7" iPad Pro je opravdu jen zmenšenina velkého iPadu Pro. Jednou z mála novinek je True Tone displej, který se přizpůsobí okolním světelným podmínkám stejně, jako to dělá papír. Senzory sledují okolní světlo a barvy a podle toho přizpůsobují i barevný tón displeje - v prosluněné místnosti budou barvy teplejší, v sále osvětleném zářivkami budou naopak barvy chladné. Menší iPad Pro také zavedl, jako první z iOS zařízení, paměť s kapacitou 256GB. Tuto kapacitu si samozřejmě přisvojil také větší iPad Pro, ovšem za adekvátní cenu.

iPhone SE

iPhone SE byl, stejně jako menší iPad Pro, předmětem spekulací, narozdíl od iPadu se o něm ale mluvilo již minulý rok. Co konkrétně zkratka SE znamená Apple neprozradil, možnosti jsou ale "Small Edition" a nebo "Steve Edition". Jde totiž o poslední iPhone, který nese design z doby Steva Jobse. Jeho hlavní předností je 4" displej, po kterém velký počet uživatelů toužil a kvůli tomu kupovali dva roky starý iPhone 5s. Oproti iPhonu 5s, ze kterého SE vychází, se rozšířily barevné varianty. Uvnitř tepe Apple A9 s koprocesorem Apple M9. Nový iPhone také zvládá Apple Pay, 4K video, 240FPS slow motion video a Live Photos. Cena je přitom na poměry iPhonu více, než příznivá - na oficiálních stránkách Applu se dá nový iPhone sehnat již za necelých 13 tisíc korun. iPhone 6s s prakticky stejným hardwarem přitom vyjde na necelých 22 tisíc korun.

Liam

Svůj prostor dostalo také životní prostředí. Kromě čísel byl představen i velice zajímavý projekt jménem Liam. Jedná se o robota, který dokáže rozmontovat starý iPhone a co nejlépe ho tak připravit k recyklaci. Jednotlivé části jsou přitom odděleny bez násilí a klidně by se daly znovu použít.

A to ostatní

Kromě hlavních produktů se mluvilo i o Apple Watch. Těm byla o $100 snížena cena, nyní se tak dají sehnat za 9.5 tisíce korun.

Co je hlavní, je fakt, že dnes nebyly updatovány žádné stávající produkty (kromě možnosti 256GB paměti u iPadu Pro). iPhony i Macy zůstaly v pozadí a pravděpodobně budou aktualizovány buď tiše, nebo na některé z dalších konferencí.

Obrázky: Apple


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 21.3.2016 19:39
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (2)

Avatar
Michal Vašíček:22.3.2016 6:20

Když jsi někde, kde je hodně žlutého světla, ten papír vidíš trošku nažloutlý. To přesně ti dělá ten displej - trošku zežloutne. Fungují takhle i jejich blesky, údajně jsou ty fotky lepší. (já to ještě nezkoušel, takže nemůžu potvrdit ani vyvrátit)

Odpovědět  +1 22.3.2016 6:20
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Michal Vašíček:22.3.2016 6:24

Nabízí. :) http://www.apple.com/…-watch-sport
SE bohužel vypadá na nějakou jednorázovku. Kdyby se prostě objevil 6se, potom za dva roky (už v září) 7se a tak dále, bylo by to snad i lepší, protože po těch 4" budou lidé toužit pořád.

Odpovědět 22.3.2016 6:24
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Matúš Petrofčík
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
Matúš Petrofčík:22.3.2016 6:42

To by nebolo isté, podobne ako s iPhone 5C... neobjavil sa 6C :)

Odpovědět 22.3.2016 6:42
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Michal Vašíček:22.3.2016 7:16

No jasně, tehdy to bylo jednorázový, ale 4" telefony budou mít někteří rádi pořád a na tom Apple nic nezmění.
Jen tak mimochodem, strašně by mě zajímalo, kolik to má RAM.

Odpovědět 22.3.2016 7:16
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Matúš Petrofčík
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
Matúš Petrofčík:22.3.2016 7:18

RAM: Tak akorát pre iOS... ja si myslím že ani v Apple-u ešte nevedia :D

Odpovědět 22.3.2016 7:18
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Michal Vašíček:22.3.2016 7:20

Ale jo, možná už mají nějaký tipy. :D Pokud budou 2GB, bude to naprosto úžasný, jakože tady není důvod, proč by 2GB být neměly.

Odpovědět  +1 22.3.2016 7:20
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
Neaktivní uživatel:22.3.2016 14:33

Mě příjde, že ty telefony mají zbytečně málo ram už celkem dlouho. Ne že by mě nějak můj telefon omezoval, ale je to trochu na pováženou :D

Odpovědět 22.3.2016 14:33
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Michal Vašíček:22.3.2016 17:28

Tak je to venku, AnTuTu tvrdí, že má 2GB RAM! :)

Odpovědět 22.3.2016 17:28
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
Jiří Janeček (Johnny):22.3.2016 22:24

Jenže já se bavil o Apple Watch, nikoliv Apple Watch Sport :) Abych byl přesný, nenabízí je v základním balení přímo k nim

 
Odpovědět 22.3.2016 22:24
Avatar
Odpovídá na Jiří Janeček (Johnny)
Michal Vašíček:23.3.2016 7:12

Aha, mají bordel v názvech, no. Kdo má pak vědět, jestli se bavíš celkově o hodinkách nebo konkrétně o Apple Watch?

Odpovědět 23.3.2016 7:12
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 12. Zobrazit vše