Java týden Java týden
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Sony vyplatí miliony uživatelům PS3

Zpravodajství Hardware Sony vyplatí miliony uživatelům PS3

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Již šest let se táhne spor Sony vs. uživatelé PlayStation 3. Právě před šesti lety totiž Sony vydalo aktualizaci 3.21 pro konzoli PlayStation 3, která z konzole odebrala možnost instalace libovolného operačního systému, a to z bezpečnostních důvodů.

To se samozřejmě nelíbilo lidem, kteří si na PlayStation 3 nainstalovali systém, který umožňoval pohodlnější přehrávání médií než ten od Sony. Samozřejmě se problém netýká pouze uživatelů, kteří možnost instalace jiného systému využili pro přehrávání médií, na konzoli bylo možné spustit Linux kompatibiliní s PowerPC procesory, takže kutilové si mohli, i když velmi neefektivně, na konzoli spustit například webserver. Uživatelé tedy na Sony podali hromadnou žalobu. Sony oponovalo tím, že aktualizace byla dobrovolná. To je sice pravda, ovšem bez aktualizace by uživatelé nemohli využívat PlayStation Network, hrát hry nebo pouštět Blu-Ray disky, které vyžadovaly novou verzi softwaru, přehrávat média ze serveru v síti a nebo stahovat další aktualizace. Uživatelé tak byli k aktualizaci prakticky donuceni.

Sony nyní, po šesti letech, přiznalo svoji chybu a nabízí 55 dolarů každému, který prokáže, že možnost instalace alternativního OS opravdu využil. Pokud si konzoli koupil právě kvůli této funkci, ale byl tak zaneprázdněn hraním, že se k instalaci nedostal, dostane od Sony 9 dolarů. Sony o možnosti odškodnění informuje všechny hráče, kteří využívají PlayStation Network.


PS3 a PS3 Slim; Zdroj: Sony

Zdroj: Ars Technica


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 23.6.2016 19:26
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!