Discount week - September
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Sony vyplatí miliony uživatelům PS3

Již šest let se táhne spor Sony vs. uživatelé PlayStation 3. Právě před šesti lety totiž Sony vydalo aktualizaci 3.21 pro konzoli PlayStation 3, která z konzole odebrala možnost instalace libovolného operačního systému, a to z bezpečnostních důvodů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

To se samozřejmě nelíbilo lidem, kteří si na PlayStation 3 nainstalovali systém, který umožňoval pohodlnější přehrávání médií než ten od Sony. Samozřejmě se problém netýká pouze uživatelů, kteří možnost instalace jiného systému využili pro přehrávání médií, na konzoli bylo možné spustit Linux kompatibiliní s PowerPC procesory, takže kutilové si mohli, i když velmi neefektivně, na konzoli spustit například webserver. Uživatelé tedy na Sony podali hromadnou žalobu. Sony oponovalo tím, že aktualizace byla dobrovolná. To je sice pravda, ovšem bez aktualizace by uživatelé nemohli využívat PlayStation Network, hrát hry nebo pouštět Blu-Ray disky, které vyžadovaly novou verzi softwaru, přehrávat média ze serveru v síti a nebo stahovat další aktualizace. Uživatelé tak byli k aktualizaci prakticky donuceni.

Sony nyní, po šesti letech, přiznalo svoji chybu a nabízí 55 dolarů každému, který prokáže, že možnost instalace alternativního OS opravdu využil. Pokud si konzoli koupil právě kvůli této funkci, ale byl tak zaneprázdněn hraním, že se k instalaci nedostal, dostane od Sony 9 dolarů. Sony o možnosti odškodnění informuje všechny hráče, kteří využívají PlayStation Network.


PS3 a PS3 Slim; Zdroj: Sony

Zdroj: Ars Technica


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 23.6.2016 19:26
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!