PHP týden Předvánoční slevová akce
Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá PHP týden se slevou na e-learning až 80 %

Apple na iAd přestane vydělávat

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Reklamní systém od Applu s názvem iAd je tu s námi již 6 let, představil ji sám Steve Jobs a byla funkční již v dobách, kdy byl iOS nazýván iPhone OS. Doteď fungoval tím způsobem, že inzerent pouze zadal poptávku po ploše, vývojář aplikace do své aplikace přidal iAd banner a Apple se postaral o volbu těch nejvhodnějších reklam. Za to si bral 30% ze zisků vývojáře. Jenomže tento systém příliš nefungoval. Apple se tak kompletně zbaví personálu, který se stará o výběr reklam a nechá inzerenty, aby si systém nastavili tak, jak se jim zlíbí.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

S touto změnou, a zmenšením personálních nákladů na minimum, přichází veliké plus pro vývojáře aplikací, kteří iAd využívají. Ti totiž již nebudou muset dávat 30% ze zisků Applu, ale budou si moci ponechat vše, co jejich aplikace vydělají.

Nová forma inzerce do iAd dorazí do dvou měsíců. Jakmile se tak stane, iAd bude moci konkurovat například službě AdSense od Googlu.

iAd je vývojáři iOS aplikací velmi využívaný, využívá ho téměř každá aplikace v App Store, která je zdarma s reklamou. Kromě iOS aplikací je možné iAd využít i ve článcích publikovaných skrze aplikaci News, která je v systému iOS již předinstalovaná.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 14.1.2016 20:23
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Brunclik
Člen
Avatar
Brunclik:7.3.2016 21:31

To je supr informace.

 
Odpovědět
7.3.2016 21:31
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.