Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Apple opravil chybu 53

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple má poslední dobou více a více problémů. Po vadných kabelech a koncovkách pro nabíječky k MacBookům přichází chyba 53.

Tato chyba se projevila po návštěvě neautorizovaného servisu. Pokud servis totiž vyměnil Home Button, který se u iPhonu 6 a novějšího většinou mění spolu s displejem, iPhone nebylo možné aktualizovat. Pokud se poté uživatel pokusil aktualizovat systém přes iTunes, zobrazila se právě chyba 53.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Apple se vyjádřil tak, že mu záleží na bezpečnosti jeho uživatelů. S neoriginálním Home Buttonem by totiž mohlo dojít k tomu, že bude zloděj, který by rád získal přístup ke kradenému iPhonu, podvrhovat otisky prstů. Ještě hrozivější je fakt, že Touch ID, tedy senzor otisku prstů, slouží i k autorizaci plateb provedených přes Apple Pay. Zloděj by tak mohl s vlastním domovským tlačítkem vybílit účet původního majitele, v případě kreditní karty by ho mohl dostat do velkého dluhu.

Po výhružce od nejlepších advokátních kancelářích v USA ale Apple ustoupil. V případě, že se uživatel pokusí iPhone aktualizovat přes iTunes, dostane jinou verzi, než kdyby se pokoušel aktualizovat přes telefon - verzi, která touto chybou netrpí a ponechá iPhone použitelný i s neoficiálně vyměněným Home Buttonem.

Problém přitom netkví v tom, že by byly díly neoriginální, jde o to, že je třeba senzor spárovat se zbytkem hardwaru. Z bezpečnostních důvodů to samozřejmě mohou provést pouze autorizované servisy.

Zdroj: Apple


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 21.2.2016 19:42
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!