Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Apple opravil chybu 53

Apple má poslední dobou více a více problémů. Po vadných kabelech a koncovkách pro nabíječky k MacBookům přichází chyba 53.

Tato chyba se projevila po návštěvě neautorizovaného servisu. Pokud servis totiž vyměnil Home Button, který se u iPhonu 6 a novějšího většinou mění spolu s displejem, iPhone nebylo možné aktualizovat. Pokud se poté uživatel pokusil aktualizovat systém přes iTunes, zobrazila se právě chyba 53.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Apple se vyjádřil tak, že mu záleží na bezpečnosti jeho uživatelů. S neoriginálním Home Buttonem by totiž mohlo dojít k tomu, že bude zloděj, který by rád získal přístup ke kradenému iPhonu, podvrhovat otisky prstů. Ještě hrozivější je fakt, že Touch ID, tedy senzor otisku prstů, slouží i k autorizaci plateb provedených přes Apple Pay. Zloděj by tak mohl s vlastním domovským tlačítkem vybílit účet původního majitele, v případě kreditní karty by ho mohl dostat do velkého dluhu.

Po výhružce od nejlepších advokátních kancelářích v USA ale Apple ustoupil. V případě, že se uživatel pokusí iPhone aktualizovat přes iTunes, dostane jinou verzi, než kdyby se pokoušel aktualizovat přes telefon - verzi, která touto chybou netrpí a ponechá iPhone použitelný i s neoficiálně vyměněným Home Buttonem.

Problém přitom netkví v tom, že by byly díly neoriginální, jde o to, že je třeba senzor spárovat se zbytkem hardwaru. Z bezpečnostních důvodů to samozřejmě mohou provést pouze autorizované servisy.

Zdroj: Apple


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 21.2.2016 19:42
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!