C týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Apple se dal do boje se zloději

Krádež iPhonu nebo jiného zařízení od společnosti Apple může být v budoucnu obtížnější, neboť Apple si nechal patentovat metodu, kterou může zachytit tvář zloděje (videa i fotky) a také jeho otisk z Touch ID tlačítka.

"Přistroj jednoduše získá a uloží si biometrickou informaci," píše Apple ve své žádosti o udělení patentu. "Biometrickou informaci může být jeden nebo více otisků prstů, fotky, videa anebo audio nahrávka."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Apple se už nějakou dobu snaží najít způsob, jak zabránit tomu, aby bylo mobilní zařízení zcizeno a data se dostala do špatných rukou. Často dochází k tomu, že zloděj, který se dostane k iPhonu nebo iPadu, jednoduše resetuje přístroj a začne používat jako vlastní. Dokonce jej také mohou prodat třetí osobně.

Nový majitel zařízení jej užívá běžným způsobem – čili si pořizuje vlastní fotografie, videa atp. A už dříve došlo k situacím, kdy původní majitel zloděje vystopoval - např. za pomocí aplikace Find My iPhone, která zaměřuje GPS souřadnice. Mezi další bezpečností prvky, kterými zařízení od Applu disponují, patří třeba alarm, uzamknutí přístroje a smazání jeho obsahu. Podobnými opatřeními disponují i smartphony od jiných firem.

Nyní, když zařízení začne využívat "neautorizovaná osoba", zařízení začne odesílat informace – např. přes wi-fi, původnímu majiteli. Ten je může rovnou předat policii. K získávání dat využívá Apple především svou službu iCloud.com.

Momentálně se ještě neví, zdali dané rozšíření na zařízeních Apple bude. Patentované nápady se ne vždy uvádí do praxe. Zatím to však vypadá jako zajímavá past na zloděje.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Matt 31.8.2016 20:51
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
00
Člen
Avatar
00:31.8.2016 21:23

které»kterými zařízení od Applu disponují

 
Odpovědět
31.8.2016 21:23
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.