Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Google pravděpodobně přestane nabízet Google Now Launcher

Serveru Android Police se podařilo získat e-mail rozeslaný partnerům Googlu - výrobcům zařízení s Androidem. V něm stojí, že se Google chystá pohřbít Google Now Launcher, a že si mají pro nová zařízení najít výrobci jeho náhradu. Pro ty, kteří již prodávají schválený telefon, však bude Google stále připravovat aktualizace.


Google Now, hlavní lákadlo Google Now Launcheru; Zdroj: Google

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Největší rána to bude pravděpodobně pro ty, kteří mají Google Now Launcher stažený z Google Play jako náhradu za launcher od výrobce zařízení. Z tohoto obchodu má totiž Google Now Launcher zmizet v prvním čtvrtletí roku 2017. Žádnou náhradu pro ně však Google nemá, je ale možné, že zacílí Pixel Launcher i na jiné telefony, než Pixely, a Google Now Launcher tak elegantně nahradí.

Menším problémem to bude pro výrobce, kteří od 1. března 2017 přijdou o možnost použít Google Now Launcher ve své distribuci. Google jim ale doporučil ho snadno nahradit pomocí Launcher3, který je součást samotného Androidu, a vyhledávácích knihoven, které Google poskytuje. Tuto cestu již nyní volí například OnePlus. Ti výrobci, kterým bude zařízení schváleno ještě před 1. březnem 2017, budou stále dostávat aktualizace launcheru, a nemusejí tak pracně pracovat na náhradě.

Zdroj: Android Police


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 5.2.2017 15:35
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!