PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Kalifornie chce zakázat nerozšifrovatelné mobilní telefony

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Stát Kalifornie, domov Google a Applu, se dal do boje proti šifrování mobilních telefonů. Představen byl návrh zákona, který přikazuje výrobcům mobilních telefonů, že každý kus vyrobený po roce 2017 a prodávaný v Kalifornii, musí být rozšifrovatelný a to buď výrobcem nebo tvůrcem operačního systému. Za nedodržení tohoto příkazu hrozí pokuta až 2.500 dolarů. Podobný návrh zákona se začátkem měsíce objevil také ve státě New York.

Jim Cooper, zastupitel státu Kalifornie, který s návrhem přišel, argumentuje bojem proti terorismu. "Zločinci, kteří obchodují s lidmi, svou veškerou komunikaci šifrují. Šifrované disky jsou neprolomitelnou překážkou v boji proti těmto lidem, co ohrožují naše svobody. Policie nemůže dělat svou práci, když je výrobci mobilních telefonů nenechají."

Avšak každá mince má svou druhou stranu. Andrew Crocker, mluvčí nadace "Elektronika bez hranic" (EFF) se například obává, jestli je celá věc technicky proveditelná. "Nikdo vám nemůže zaručit, že mobilní telefony budou rozšifrovávány policií a ne zločinci. Stejně jako New York, i zákonodárci Kalifornie jsou mimo mísu. To není o soukromí, ale o bezpečnosti. Lidé se chrání před hackery, zločinci a dalšími. Navíc je to protiústavní, hlavně se co týče prvního dodatku. Tento zákon jen sníží bezpečnost. Zatímco úřady budou mít přístup do našich zařízení a libovolně si dělat kopie našich dat, kdykoliv se jim zachce."

Zdroj: Naked Security


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 25.1.2016 20:26
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:25.1.2016 20:50

Takze lide z Kalifornie uz si taky budou kupovat telefony z okolnich statu jako my Nexe a Motoroly z Nemecka ? :D okey no prob here

 
Odpovědět  +1 25.1.2016 20:50
Avatar
Neaktivní uživatel:25.1.2016 20:56

Jak říká EFF, nemůžete zakázat šifrování. Ne, nemůžete, technicky neproveditelné, nereálné, nemožné. Pokud to vážně dělají kvůli teroristům (no, dobře), pak to nic nezmění. Oni tu pokutu risknou.

Odpovědět 25.1.2016 20:56
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
patrik.valkovic:25.1.2016 20:57

To neprojde, stejně jako u všech podobných pokusů.
A kdyby prošlo, nebyla by to prakticky výhra na straně "teroristů"?

Odpovědět  +3 25.1.2016 20:57
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:2.2.2016 9:38

Ked chcem zasifrovat spravu, tak zavolam kamaratovi: "kapusta je uz doma ?" kto vie co to znamena ? :-D:-D:-D na pachanie tresnej cinnosti podla mna nie je potrebny sifrovany telefon. :-) Takze zakazanie sifrovania v telefone terrorizmus neodhali, alebo len v zanedbatelnej miere.

 
Odpovědět 2.2.2016 9:38
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:2.2.2016 10:28

Takhle to vypadá když lidi kteří nemají ani základní povědomí o dané problematice (politici) mají tendenci přicházet s "úžasnými" návrhy které se snaží vnutit odborníkům (výrobci hardware a software). Je to podobné jako když svého času byl Kocáb ministrem pro lidská práva a přišel s tím úžasným projektem na "Červené tlačíko" ve kterém se jen utopila hromada peněz. A nebo jako když ve firmě lidi z bussinessu mají tendenci mluvit do práce vývojářům. Na začátku je vždycky nějaký nápad nebo idea které se chytí ostatní, ale už nikdo neřeší proveditelnost, reálné přínosy a potencionální rizika...

Odpovědět 2.2.2016 10:28
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.