Kalifornie chce zakázat nerozšifrovatelné mobilní telefony

Stát Kalifornie, domov Google a Applu, se dal do boje proti šifrování mobilních telefonů. Představen byl návrh zákona, který přikazuje výrobcům mobilních telefonů, že každý kus vyrobený po roce 2017 a prodávaný v Kalifornii, musí být rozšifrovatelný a to buď výrobcem nebo tvůrcem operačního systému. Za nedodržení tohoto příkazu hrozí pokuta až 2.500 dolarů. Podobný návrh zákona se začátkem měsíce objevil také ve státě New York.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jim Cooper, zastupitel státu Kalifornie, který s návrhem přišel, argumentuje bojem proti terorismu. "Zločinci, kteří obchodují s lidmi, svou veškerou komunikaci šifrují. Šifrované disky jsou neprolomitelnou překážkou v boji proti těmto lidem, co ohrožují naše svobody. Policie nemůže dělat svou práci, když je výrobci mobilních telefonů nenechají."

Avšak každá mince má svou druhou stranu. Andrew Crocker, mluvčí nadace "Elektronika bez hranic" (EFF) se například obává, jestli je celá věc technicky proveditelná. "Nikdo vám nemůže zaručit, že mobilní telefony budou rozšifrovávány policií a ne zločinci. Stejně jako New York, i zákonodárci Kalifornie jsou mimo mísu. To není o soukromí, ale o bezpečnosti. Lidé se chrání před hackery, zločinci a dalšími. Navíc je to protiústavní, hlavně se co týče prvního dodatku. Tento zákon jen sníží bezpečnost. Zatímco úřady budou mít přístup do našich zařízení a libovolně si dělat kopie našich dat, kdykoliv se jim zachce."

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Matt 25.1.2016 20:26
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:25.1.2016 20:50

Takze lide z Kalifornie uz si taky budou kupovat telefony z okolnich statu jako my Nexe a Motoroly z Nemecka ? :D okey no prob here

 
Odpovědět
25.1.2016 20:50
Avatar
Neaktivní uživatel:25.1.2016 20:56

Jak říká EFF, nemůžete zakázat šifrování. Ne, nemůžete, technicky neproveditelné, nereálné, nemožné. Pokud to vážně dělají kvůli teroristům (no, dobře), pak to nic nezmění. Oni tu pokutu risknou.

Odpovědět
25.1.2016 20:56
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Patrik Valkovič:25.1.2016 20:57

To neprojde, stejně jako u všech podobných pokusů.
A kdyby prošlo, nebyla by to prakticky výhra na straně "teroristů"?

Odpovědět
25.1.2016 20:57
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:2.2.2016 9:38

Ked chcem zasifrovat spravu, tak zavolam kamaratovi: "kapusta je uz doma ?" kto vie co to znamena ? :-D:-D:-D na pachanie tresnej cinnosti podla mna nie je potrebny sifrovany telefon. :-) Takze zakazanie sifrovania v telefone terrorizmus neodhali, alebo len v zanedbatelnej miere.

 
Odpovědět
2.2.2016 9:38
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:2.2.2016 10:28

Takhle to vypadá když lidi kteří nemají ani základní povědomí o dané problematice (politici) mají tendenci přicházet s "úžasnými" návrhy které se snaží vnutit odborníkům (výrobci hardware a software). Je to podobné jako když svého času byl Kocáb ministrem pro lidská práva a přišel s tím úžasným projektem na "Červené tlačíko" ve kterém se jen utopila hromada peněz. A nebo jako když ve firmě lidi z bussinessu mají tendenci mluvit do práce vývojářům. Na začátku je vždycky nějaký nápad nebo idea které se chytí ostatní, ale už nikdo neřeší proveditelnost, reálné přínosy a potencionální rizika...

Odpovědět
2.2.2016 10:28
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.