Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Pokémoni lámou rekordy v App Store

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Pokémon GO je hra, která v současné době zažívá velký boom. Pořádají se setkání hráčů, jsou jí plná média a také láme rekordy v obchodech s aplikacemi. Právě se totiž dostala na první místo v počtu stažení v prvním týdnu, konkrétně v obchodě App Store od Applu.


Počet stažení na jednotlivých platformách; Zdroj: SurveyMonkey

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

iOS přitom v počtu stažení převyšuje Android, i když má menší podíl na trhu. Pravděpodobně proto, že zatímco na Android stačilo před oficiálním vydáním v zemi uživatele nainstalovat aplikaci z .apk souboru, na iOS bylo nutné provádět složitější proces s .ipa souborem a iTunes. Uživatelé s Androidem tak po oficiálním vydání v jejich zemi zůstali na neoficiálně nainstalované aplikaci a nestahovali novou z Google Play, zatímco uživatelé iOS aplikaci zatím neměli kvůli složitější instalaci, a tak ji nainstalovali z App Store.

Niantic a Nintendo mají s Pokémon GO velké plány. Chtějí na něm vydělat například díky reklamě, již nyní se totiž v Japonsku spřátelili s fastfoodem McDonald's, jehož pobočky jsou gymy (místa, na kterých se dá bojovat proti ostatním pokémonům). Uživatel si tak zajde do McDonald's a pokud se zadaří, kromě hraní Pokémon GO si také zakoupí občerstvení. Tato forma reklamy by se měla rozšířit i do dalších zemí.


Pokémon GO; Zdroj: Nintendo

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 23.7.2016 11:38
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Marek Šimon
Člen
Avatar
Marek Šimon:23.7.2016 13:33

Nech si hrá každý kto chce, čo chce, ALE!

Nepochopím ako môže niekto pozerať do mobilu na prechode pre chodcov a podobne.
Nepochopím, že chalan ide s priateľkou v MHD, priateľke jasne bolo vidieť na výraze v tvári, že s tým nesúhlasí a štve ju to no ten blbec aj tak chytal pokémona na pleci starej paničky.

Je fajn si zahrať, zabaviť sa. Ale nonstop? A teraz najnovšie má byť v Prahe zraz nejakých trénerov? To trochu preháňajú, nie? A tie neskutočné nervy od hráčov, keď nejaký troll na FB stránke napíše nejaký koment typu "Neznášam Pokemon Go".. to si len beriem nejaké dobré jedlo a smejem sa na tých deťoch (a žiaľbohu aj dospelých ľuďoch), ako obraňujú svoju hru.

 
Odpovědět  +4 23.7.2016 13:33
Avatar
Odpovídá na Marek Šimon
Michal Vašíček:23.7.2016 13:37

Tak pokud někdo kouká do mobilu, když přechází silnici, tak je to jeho chyba, ne chyba hry... Na silnici se pokémoni nespawnují, resp. neměli by, takže tam není žádný content, který by poutal hráčovu pozornost.

Odpovědět  +3 23.7.2016 13:37
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Marek Šimon
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
Marek Šimon:23.7.2016 14:33

Zrejme si nepochopil na čo som narážal.. ja som nič zlé na hru nepovedal. Hra ako nápad je podľa mňa úžasná. Ja som hovoril o debilite ľudí.

 
Odpovědět  +3 23.7.2016 14:33
Avatar
Odpovídá na Marek Šimon
Michal Vašíček:23.7.2016 14:34

Však já to pochopil. :) Je prostě demence lidí, že na silnici nekoukaj okolo, ale do telefonu na hru, ve které stejně na silnici nic zajímavýho nenajdou.

Odpovědět 23.7.2016 14:34
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
1Pupik1989
Člen
Avatar
1Pupik1989:23.7.2016 16:55

Občas to zapnu, ale radši zůstávám u geocachingu. Alespoň tak mám zajímavé tipy na výlety.

 
Odpovědět  +2 23.7.2016 16:55
Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:1.8.2016 8:18

Najlepsie sa zaraba na ludskej hluposti. :-D:-D:-D

 
Odpovědět 1.8.2016 8:18
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovědět 1.8.2016 9:34
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.