Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Aplikace Google Maps je dostupná i offline

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google Maps jsou jedny z nejobsáhlejších a nejdostupnějších map pro mobilní telefony. Jejich hlavním nedostatkem však bylo, že pro plné využití jejich potenciálu bylo potřebné stabilní připojení k internetu. Nyní se Googlu podařilo vyladit i tento nedostatek. Jednoduše si podle poštovního čísla, názvu ulice anebo kliknutím na mapu označíte oblast mapy a následně si ji stáhnete. Jakmile si oblast uložíte, můžete s tímto úsekem mapy pracovat, jako byste byli online, až na drobné výjimky, jako jsou informace o dopravní dostupnosti. Právě to byl největší problém staré verze aplikace. Nebylo totiž možné se bez internetu například nechat navigovat nebo v mapě vyhledávat. Pokud je vaše připojení nestálé, aplikace bude sama v tichosti přeskakovat z online do offline režimu a obráceně. Tato aktualizace bude zatím dostupná pouze pro mobilní zařízení s Androidem. Google ale tvrdě pracuje na tom, aby veškeré funkce byly časem dostupné i na iOS.

Zdroj: engadget.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Jan Suchomel 10.11.2015 22:15
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:11.11.2015 13:16

Aha, polovina faktů a z toho ještě kus špatně. Tak já to doplním. Google Mapy pro offline používání jsou dosti omezené a nelze je využívat v plné míře. Například informací o dopravní dostupnosti nebo o cestě někam (veřejnou dopravou jinou, než jste si navolili), se nedočkáte. To by znamenalo příliš veliký objem dat a pro uživatele by to bylo nevýhodné. Dále zde máme problém se samotným vytvářením místa pro offline stáhnutí. Jinak bych rád doplnil, že aplikace opravdu nebude přeskakovat z online do offline režimu jen tak pro zábavu, viz "plikace bude sama v tichosti přeskakovat z online do offline režimu a obráceně". Absolutně nechápu, proč by aplikace měla přecházet do offline režimu bez přinucení uživatelem.

Byl bych nerad, kdyby toto autor, a vlastně kdokoliv, bral jako hejt nebo nadávání. Akorát se pohybuji v tomto odvětví a chci, aby uživatelé dostávali, pokud tedy možno, co nejlepší informace.

Odpovědět
11.11.2015 13:16
Však ono půjde ...
Avatar
Jan Suchomel
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Jan Suchomel:11.11.2015 14:38

Dobře děkuju :) toho o těch omezení jsem si nevšiml :) jinak tím o tom přeskakování jsem si jistý :) možná je to jen špatně vyjádřeno :) myslel jsem to tak že aplikace se sama vrátí do online režimu až to bude možné (aby byli dostupné všechny funkce) a nebo když ti vypadne signál tak se zase sama hodí do offline modu pokud máš danou oblast staženou :)

 
Odpovědět
11.11.2015 14:38
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Suchomel
Pavel Mareš:11.11.2015 20:28

To by však mělo být napsáno v článku - rada pro příště :)

Odpovědět
11.11.2015 20:28
Však ono půjde ...
Avatar
Martin Skalík
Redaktor
Avatar
Martin Skalík:14.11.2015 14:57

Když si musel byt online tak to bylo blbe

 
Odpovědět
14.11.2015 14:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.