Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Firefox pro iOS je venku

Mozilla po dlouhém testování konečně vypustila Firefox pro iOS do světa. Uživatelé Androidu si Firefox na svých zařízeních užívají již několik let, uživatelé telefonů s nakouslým jablkem se dočkali až nyní.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Firefox pro iOS nabídne vymoženosti z jiných systému, ať již z Firefox OS či Androidu. Bude možné synchronizovat obsah (historie, záložky...) pomocí služby Firefox Sync napříč jednotlivými zařízeními, privátní prohlížení (bohužel dostupné pouze pro iOS 9) a další funkce věrně známé z Android verze. Firefox pro iOS je bohužel první verze Firefoxu, která jako engine nepoužívá Gecko, ale ten systémový, tedy WebKit. Samotná aplikace tak pouze přidává nové funkce, většina technologií, které umí Gecko však zvládne i WebKit. Jedna z těchto technologií je například MathML určená pro zapisování matematických rovnic v XML a jejich následné přímé zobrazování v prohlížeči bez jakékoli konverze na obrázek.

Mozilla se pravděpodobně bude s Firefoxem snažit zaútočit jak na uživatele mobilní konkurence, tak té desktopové. Když totiž dostane uživatel možnost používat na mobilním telefonu, tabletu i počítači ten stejný prohlížeč, který je navíc synchronizovaný, je větší pravděpodobnost, že bude prohlížeč využívat naplno.

Zdroj: @stroughtonsmith


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 12.11.2015 18:31
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!