Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Firefox pro iOS je venku

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Mozilla po dlouhém testování konečně vypustila Firefox pro iOS do světa. Uživatelé Androidu si Firefox na svých zařízeních užívají již několik let, uživatelé telefonů s nakouslým jablkem se dočkali až nyní.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Firefox pro iOS nabídne vymoženosti z jiných systému, ať již z Firefox OS či Androidu. Bude možné synchronizovat obsah (historie, záložky...) pomocí služby Firefox Sync napříč jednotlivými zařízeními, privátní prohlížení (bohužel dostupné pouze pro iOS 9) a další funkce věrně známé z Android verze. Firefox pro iOS je bohužel první verze Firefoxu, která jako engine nepoužívá Gecko, ale ten systémový, tedy WebKit. Samotná aplikace tak pouze přidává nové funkce, většina technologií, které umí Gecko však zvládne i WebKit. Jedna z těchto technologií je například MathML určená pro zapisování matematických rovnic v XML a jejich následné přímé zobrazování v prohlížeči bez jakékoli konverze na obrázek.

Mozilla se pravděpodobně bude s Firefoxem snažit zaútočit jak na uživatele mobilní konkurence, tak té desktopové. Když totiž dostane uživatel možnost používat na mobilním telefonu, tabletu i počítači ten stejný prohlížeč, který je navíc synchronizovaný, je větší pravděpodobnost, že bude prohlížeč využívat naplno.

Zdroj: @stroughtonsmith


 

 

Zprávu pro vás napsala 12.11.2015 18:31
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!