Benefit portál
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Google pracuje na Chromu pro VR

Google se o virtuální realitu velmi zajímá, to dokazují brýle Cardboard nebo platforma Daydream, kterou představil na Google I/O 2016. Nyní přichází další možnost jednoduché tvorby obsahu pro virtuální realitu a Google si ji nesmí nechat ujít, začal tak pracovat na implementaci virtuální reality do jeho Chromu. Tomu se přiklonil již dříve François Beaufort, který pracuje na Chromiu. Na svém Google+ zveřejnil, že tvrdě pracují, aby přinesli VR do Chromia.

Zdroj: The Verge

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V beta verzích Chromu pro Android byla totiž nalezena podpora pro WebVR. Kromě podpory pro WebVR je tu ale také "VR Shell", který zajistí, že si pro prohlížení běžných webových stránek bez podpory WebVR nebudou muset uživatelé sundat brýle a budou je moci prohlížet ve 360°. VR Shell sice v současné době ještě nefunguje, měl by ale být připraven k použití v momentě, kdy se k běžným uživatelům dostane platforma Daydream.

Daydream je následovatelem Cardboardu, nejedná se ale pouze o brýle a aplikaci. Daydream bude zahrnovat i seznam telefonů, které jsou vhodné pro provozování VR (jak ze stránky výkonu, tak jemnosti displeje, která je obzvlášť důležitá pro dokonalý zážitek), ovladače, ekosystém aplikací a samozřejmě i tzv. Daydream-ready headsety, tedy brýle.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 30.6.2016 22:51
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!