Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Google představil Google Assistant

Google na konferenci Google I/O představil nového asistenta Google Assistant. Nebude fungovat jako již fungující Google Now, bude si totiž s uživateli povídat a podávat jim holé informace, nikoli odkazy. Měl by být opravdu inteligentní, můžete se ho totiž například zeptat v blízkosti nějakého objektu, o jaký objekt se jedná. Google hlasově odpoví, že jde například o sochu slavného španělského autora. Také můžete vyhledávací dotazy navazovat, když se tedy zeptáte, kdo režíroval film Hacker, následující dotaz již může být “jaké získal ceny”, bez jména.

Google Assistant také zobrazí například videa nebo fotky odpovídající dotazu - “show me trailer for the Angry Birds” zkrátka spustí přehrávání traileru, nezobrazí odkaz na trailer. “Show me my graduation photos” přímo zobrazí fotky z ceremoniálu. “What’s playing tonight” zobrazí filmy, které jsou promítány v blízkosti uživatele. Google Assistant také bude umět objednávat například lístky do kina - při dotazu “What’s playing tonight” se rovnou zeptá, zda nechcete lístek zakoupit.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google tedy vylepšil již existující Google Now a překonal Siri i Cortanu. Tyto dvě asistentky totiž zatím neumí porozumět tomu, co uživatel chce, pouze odpovídají na předprogramované otázky.

Ukázka jednoduché konverzace s Google Auto; Zdroj: Google

Kromě samotného softwaru ale Google ukázal i hardware - Google Home. Jedná se hlasově ovládaný reproduktor, ze kterého si můžete kromě povídání i pouštět hudbu nebo ovládat vzdálené reproduktory.

Samozřejmostí je integrace do domácího IoT, můžete tak nastavovat budíky, řídit světla, obejdnávat pizzu k večeři nebo řídit termostat.


Google Home; Zdroj: Google

Zdroj: Google I/O


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 18.5.2016 19:19
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!