Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Odhaleny díry v bezpečnosti u AVG, McAfee a Kaspersky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Izraelská společnost enSilo otestovala AVG Internet Security 2015, McAfee VirusScan Enterprise verzi 8.8 a Kaspersky Total Security 2015 a ve všech byly nalezeny poměrně zásadní bezpečnostní díry a mnohdy dokonce ty úplně stejné. Původně byla nalezena díra v AVG a to už v březnu 2015. Tato díra umožňovala útočníkům za použití software třetích stran ohrozit základní vrstvu Windows. Tomer Bitton, viceprezident společnost enSila podrobně popsal celý problém v magazínu SCMagazineUK.com.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

AVG se k článku nevyjádřil. Kaspersky však vydal prohlášení. "Zranitelnost systému, kterou odhalilo enSilo byla opravena v září a byl vytvořen nový update. "Tato díra v kódu nemůže být zneužila sama o sobě, ale může se zjednodušit její prolomení za pomocí software třetích stran," stojí v prohlášení. Společnost dodává: "Kaspersky Lab provedla veškerá důležitá opatření, aby zajistila zákazníkům spolehlivou, vysoce kvalitní ochranu v reálném čase. Navíc jsme si vždy vážili úsilí nezávislých výzkumů, které pomáhají náš produkt vylepšovat."

McAfee se také vyjádřil. "Intel Security bere veškerá zabezpečení velice vážně. Když jsme byli informováni o potenciálních hrozbách, ihned jsme začali situaci řešit. Vytvořili jsme opravný patch a to již koncem srpna 2015."

Zdroj: scmagazine.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 16.12.2015 20:58
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!