Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Odhaleny díry v bezpečnosti u AVG, McAfee a Kaspersky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Izraelská společnost enSilo otestovala AVG Internet Security 2015, McAfee VirusScan Enterprise verzi 8.8 a Kaspersky Total Security 2015 a ve všech byly nalezeny poměrně zásadní bezpečnostní díry a mnohdy dokonce ty úplně stejné. Původně byla nalezena díra v AVG a to už v březnu 2015. Tato díra umožňovala útočníkům za použití software třetích stran ohrozit základní vrstvu Windows. Tomer Bitton, viceprezident společnost enSila podrobně popsal celý problém v magazínu SCMagazineUK.com.

AVG se k článku nevyjádřil. Kaspersky však vydal prohlášení. "Zranitelnost systému, kterou odhalilo enSilo byla opravena v září a byl vytvořen nový update. "Tato díra v kódu nemůže být zneužila sama o sobě, ale může se zjednodušit její prolomení za pomocí software třetích stran," stojí v prohlášení. Společnost dodává: "Kaspersky Lab provedla veškerá důležitá opatření, aby zajistila zákazníkům spolehlivou, vysoce kvalitní ochranu v reálném čase. Navíc jsme si vždy vážili úsilí nezávislých výzkumů, které pomáhají náš produkt vylepšovat."

McAfee se také vyjádřil. "Intel Security bere veškerá zabezpečení velice vážně. Když jsme byli informováni o potenciálních hrozbách, ihned jsme začali situaci řešit. Vytvořili jsme opravný patch a to již koncem srpna 2015."

Zdroj: scmagazine.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 16.12.2015 20:58
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!