MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Slack začal k vyhledávání používat umělou inteligenci

Týmy, které používají placený Slack, by se brzy měly dočkat vylepšeného vyhledávání, které pohání umělá inteligence. Ta by měla vyhledávat zprávy, kanály a uživatele, kteří opravdu souvisí s vyhledávaným tématem (třeba se o něm nedávno bavili), a ne pouze slepě porovnávat, zda název kanálu a obsah zprávy obsahují hledanou frázi.


Rozhraní Slacku; Zdroj: Slack

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Slack se musel učit, co znamená určité chování lidí. Když uživatel často a nezávisle na ostatních zprávách odpovídá na zprávy o stejném tématu, pravděpodobně mu rozumí, zatímco když jeho zprávy o tématu obdrží mnoho reakcí, jde pravděpodobně o nějaký návrh. Inženýr Slacku, Noah Waiss, který dříve pracoval pro Google zmínil také studii IDC, která tvrdí, že v průměrném týmu stráví jeho členové až 16% pracovní doby vyhledáváním informací. S umělou inteligencí ve Slacku by se tento čas mohl razantně snížit.

I tak je ale Slack zatím pouze na začátku cesty. AI tým existuje teprve rok a toto je jejich první hmatatelný výsledek, který se dostane až ke koncovým uživatelům. Funkce bude navíc alespoň ze začátku dostupná pouze platícím týmům, ty, které využívají variantu zdarma, budou muset zůstat u současného vyhledávání.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 9.5.2017 20:10
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:9.5.2017 20:51

AI se začíná objevovat i mimo Google a MS, super! A díky za zprávičku :)

Odpovědět
9.5.2017 20:51
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.