Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Alza bojuje, BezHeureky má novou doménu

Alza již v létě napadla nákup cenového srovnávače Heureka skupinou Rockaway. Nelíbilo se jí, že stejná skupina vlastní například také internetový obchod Mall.cz, a bála se, že by to Rockaway mohla využívat ke svému prospěchu, tedy zvýhodňovat své e-shopy před ostatními. Heureka totiž sbírala data o prodejích a bez jejich odevzdávání e-shop přišel o možnost získat certifikát "Ověřeno zákazníky".

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Alza tak spustila projekt BezHeureky.cz, kde vyzývala ostatní e-shopy k tomu, aby z Heureky odešly. Samotná Alza tak také udělala, v současné době z Heureky stáhla 100% svého sortimentu a k získávání zákazníků využívá jiné způsoby. Tato výzva se ale samozřejmě nelíbila skupině Rockaway, která tak Alzu napadla u soudu a spor vyhrála. Alza tedy byla nucena stáhnout údajné nepravdy, které na BezHeureky.cz uváděla a přesvědčovala jimi ostatní e-shopy k odchodu z Heureky. S větou "Hrajeme podle pravidel, ale internet nezapomíná" tedy z webu zmizel veškerý původní obsah, objevil se na něm odkaz na archive.org, kde byla archivovaná stará verze webu a oznámení o tom, co se vlastně stalo.

Skupina Rockaway ale zašla ještě dál a BezHeureky.cz nechala vypnout úplně, v současné době není doména zařazena do DNS a není tedy možné získat IP koncového serveru. Také byly vymazány záznamy z archive.org. Alza si to samozřejmě nenechala líbit a nyní spustila stejný web na nové doméně BezHeureky.com, kde také plánuje informovat o vývoji soudního sporu.


Alza se nedá; Zdroj: BezHeureky.com

Zdroj: BezHeureky


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 22.12.2016 11:13
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:22.12.2016 15:34

Zajímavé. Ten web jsem si prošel celý, docela sranda. Souhlasím s nimi, i když Heureku teda používám :|

Odpovědět
22.12.2016 15:34
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
cmaja
Člen
Avatar
cmaja:22.12.2016 23:48

Až na to, že heureka není objektivní už několik let. Objektivní byli na začátku než se s toho stal dobrý byznys. Osobně to využívám jen k prohlédnutí recenzí daného produktu, ale nakoupím si to tam, kde chci já a ne na obchodech co nabízejí oni. Jestli se to Alze povede co má v plánu, tak za nějaký čas to bude to stejné co heureka.

Odpovědět
22.12.2016 23:48
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist" ALBERT EINSTEIN
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na cmaja
:23.12.2016 8:46

Objektivní sice nebyla, ale alespoň neměla stejného vlastníka jako jeden z největších CZ e-shopů...

 
Odpovědět
23.12.2016 8:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.