Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Anonymous útočí na Severní Karolínu kvůli diskriminaci

Jeden ze členů hackerské skupiny Anonymous rozjel sérii kybernetických útoků na americký stát Severní Karolína, aby podpořil skupinu transvestitů.

Útoky jsou namířeny hlavně na webové portály tohoto státu. Především pak na web vlády (nc.gov). A jsou protestem proti novému návrhu zákona, který se týká používání záchodků. Návrh vydal Guvernér Pat McCrory a ten zakazuje transvestitům užívání záchodků, které se neshodují s jejich pohlavím. Proto jsou některé útoky namířeny také na osobní web McCroryho.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Návrh je považován za jednu z nejhorších legislativ proti LGBT komunitě ve Spojených státech a podle některých guvernér porušuje sedmý dodatek americké listiny práv, devátou hlavu dodatku o rovných právech z roku 1972 a také práva žen.

Hacker, který je za tyto útoky zodpovědný řekl magazínu IBTimes UK: "Není to jen operace proti tomuto návrhu zákona. Bojuji proti veškerým zákonům, jejichž smyslem je diskriminovat. Jsme připraveni bojovat a budeme bojovat až do konce."

Někteří tvrdí, že tohle je jen špička ledovce toho, jak kyberútoky získávají určitou politickou moc.

"Přestože hackerské útoky nejsou nic nového, nebylo by překvapením, kdyby se jejich kadence zvyšovala s tím, jak se blíží v USA volby," prohlásil Dave Meltzer, šéf výzkumné kanceláře a zástupce průmyslového rozvoje v Tripwire. "Zatímco většina důležitých webů už má základní ochranu proti DDoS útokům, některé méně důležité weby vládních složek mohou mít slabší ochrany a stávají se tak snadno obětí kyberútoků."

Zdroj: Threatpost


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 20.5.2016 17:21
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:22.5.2016 0:38

Že diskriminácia :D :D :D Jednoducho nejaký buzerant začal útočiť na vládne servery :D

 
Odpovědět
22.5.2016 0:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.