Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Bing předpovídá Oscary, strefí se?

Microsoftu již očividně Bing nestačí jako pouhopouhý vyhledávač + zobrazovač stručných informací o konkrétní věci (počasí apod.). Pouští se i do loterie. A že Oscary loterií opravdu jsou. Po zadání klíčového slova "oscar", "oscar 2015", "oscar nominations" a jistě spousty dalších se vám totiž zobrazí jednotlivé kategorie s fotkou nejpravděpodob­nějšího výherce. Údaje jsou získány na základě různých online konverzací, zpráv a průzkumů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nelegálně by Microsoft mohl využít i své další služby, například HealthVault pro získávání informací o hráčích fotbalových týmu. Dle jejich kondice a výsledků předchozích zápasů, popř. velkých skandálů, které mají psychický vliv na fotbalisty, vypočítat, kdo vyhraje.

"Cortano, kdo vyhraje kategorii Nejlepší herec na oskarech 2015?"


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 20.2.2015 14:56
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Patrik Valkovič:20.2.2015 16:17

Dovolím si říct svoje, protože článek zní až hanlivě. Hádání Oscarů je projekt Microsoft research, který vede David Rothschild. Zabývá se big data a data miningem. Jde tedy o metodu, jak na základě veřejného mínění (volne dostupného na internetu), "předpovědět" budoucí Oscary. V roce 20013 uhádl 19 z 24 kategorií, to není špatné ne? :)
více
http://blogs.technet.com/…velopes.aspx
http://www.geekwire.com/…-prediction/

Odpovědět
20.2.2015 16:17
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:20.2.2015 16:36

na tom předpovídání není nic nelegálního.. a jen tak pro tvou informaci.. cokoliv nahraješ na internet, tak už ti nepatří ;)

Dokonce když nahraješ nějaký svůj výtvor na Facebook, ten na něj získává práva a může jej libovolně použít (například v reklamě) a nemusí ti zaplatit žádné licenční poplatky.. A podobné věci má v podmínkách používání úplně každý..

Takže Google, MS, Apple, FB - ti všichni si s tvými daty můžou de facto dělat co chtějí.. Protože už jsou to jejich data ;) Můžeš se maximálně tak spolehnout na jejich slib, že to nezneužijí (čímž by šli sami proti sobě..)

Odpovědět
20.2.2015 16:36
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
:20.2.2015 16:49

Patrik Valkovič Určitě mi to nepřijde jako špatný nápad. Nehaním, podporuju :) Někdy mi totiž připadá, že jakmile má někdo rád jabka, okamžitě musí nesnášet veškeré výtvory MS.
David Novák To, co nahraješ na internet ti patří, pokud to nenahráváš někomu, s kým jsi v podmínkách souhlasil, že to může použít (FB). Třeba zdravotní stav mi teda nepřijde moc na zveřejňování... Ono je to vlastně jen o tom, jestli čteš podmínky...

 
Odpovědět
20.2.2015 16:49
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na
David Novák:20.2.2015 16:59

No právě.. Přečti si je.. ;)
Naprostá většina společností tam má poznámku, že co nahraješ, je jejich.. Nevzdáváš se samozřejmě autorského práva apod. ale ten fyzický soubor na jejich disku je jejich - takže je například nemůžeš soudit, když ho někdo ukradne.. Protože tobě nikdo nic neukradl ;)

Odpovědět
20.2.2015 16:59
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.