Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Facebook pracuje na novém označování osob ve videech

Zpravodajství Web Facebook pracuje na novém označování osob ve videech

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V současné době označování osob (tj. otágování) funguje především u fotek. Lze vybrat místo na fotce, kde se nachází daná osoba a popsat, kdo to je. Později se Facebook naučil sám rozpoznávat tváře za pomocí umělé inteligence a navrhnout samotnému uživateli při nahrávání fotografii, kdo by jak měl být označen.

Nyní se rozhodl stejnou věc zavést také pro videa. Umělá inteligence by neměla jen poznat, že daný člověk je ve videu, ale také přesný moment, kdy se objeví. Poblíž videa by se pak měl nacházet seznam osob ve videu a při kliknutí video přeskočí na konkrétní záběr, ve kterém se osoba vyskytuje. Algoritmus by také měl umět rozpoznat různé objekty ve videu a tak definovat, zdali dané video spadá do kategorie "Vaření", nebo "Roztomilá zvířata" nebo třeba "Ohňostroje."

Facebook však nedal zatím vědět, kdy se dané rozšíření objeví.

S novým rozšířením se přirozeně objevily také odpůrci, kteří danou věc vidí jako další omezení soukromí, stejně tak se objevují obavy, že k označení osoby na videu dojde bez jejího schválení. Avšak uživateli dojde nejspíše oznámení o tom, že byl označen a možná bude moct i označení odebrat. Smyslem údajně není omezování soukromí, ale usnadnění označování osob ve videu.

Facebook se však snaží ukázat, že jeho technologie mohou naopak vést k většímu bezpečí. Např. dovede poznat, že na fotkách nebo videech jsou děti a uploadera případně upozorní, že by neměl nastavovat "veřejné", ale třeba "pouze pro přátelé."

Zdroj: Naked Sekurity


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 18.4.2016 20:23
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Jiří Gracík
Redaktor
Avatar
Jiří Gracík:19.4.2016 21:59

Asi to nenapsalo Naked Sekurity

Odpovědět 19.4.2016 21:59
Creating websites is awesome till you see the result in another browser ...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.