Facebook přidal vyjádření emocí u "lajku"

Zpravodajství Web Facebook přidal vyjádření emocí u "lajku"

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Facebook již dříve oznámil, že hodlá rozšířit funkce tlačítka "To se mi líbí" tím, že do něj přidá možnost vyjádřit emoce. Spolu s tím také vyvrátil sny některých uživatelů, kteří si přáli tlačítko "To se mi nelíbí", které by zbytečně odrazovalo lidi sdílet obsah na Facebooku.

Nyní nastal moment, kdy Facebook konečně novou funkci vypustil mezi všechny své uživatele. Vypustil ji, narozdíl od ostatních novinek, plošně. Facebook má totiž ve zvyku nové funkce nasazovat postupně, příkladem je vyhledávací tlačítko, kterého novou podobu již mají někteří uživatelé k dispozici měsíce, někteří zatím vůbec.

Emocí je k dispozici celkem šest, konkrétně se jedná o "To se mi líbí", "Super, "Haha", "Paráda", "To mě mrzí" a "To mě štve". Je pravdou, že klasické "To se mi líbí" již nestačilo, protože uživatelům nepříjde vhodné sdělovat, že se jim líbí rozchod nebo teroristicky útok, nyní tak mohou vyjádřit i soucit nebo naštvanost.

Přidání emoce funguje tak, že je třeba chvíli udržet kurzor na tlačítku "To se mi líbí", poté se objeví šest emoji, které emoce vyjadřují. Na telefonu stačí na tlačítku podržet prst.

Chvíli po vypuštění nové funkce ji začali všichni uživatelé zkoušet a nové příspěvky již zpravidla nemají pouze "lajk", ale alespoň jedno vyjádření emoce.

Zdroj: Facebook


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 24.2.2016 16:35
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:24.2.2016 16:42

Že jim to trvalo. Oznamovali to už v době, kdy jsem ještě psal zpravodajství :)
http://www.itnetwork.cz/…oci-smajliku

Odpovědět  +1 24.2.2016 16:42
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Avatar
Odpovídá na Daniel Vítek
Michal Vašíček:24.2.2016 16:56

Někam se vypařilo "Yay", odstranění asi bylo časově náročné.

Odpovědět 24.2.2016 16:56
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:25.2.2016 9:57

To je super, škoda jen, že nemám emoce :D

Odpovědět  +3 25.2.2016 9:57
Why so serious? -Joker
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.