C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Facebook zpřístupní Safety Check uživatelům

Facebook přišel před pár lety s funkcí Safety Check. Aktivuje ji, když se na světě stane přírodní katastrofa, teroristický útok nebo jiná událost, při které jsou ohroženy životy velkého počtu lidí. Tito lidé pak pomocí Safety Check mohou dát vědět svým přátelům, že jsou v pořádku.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zatím byla služba omezená tak, že ji musel aktivovat samotný Facebook. Na některé události se tak vůbec nedostalo a především ty s menším počtem ohrožených se do Safety Check nedostaly. To by se nyní mělo změnit, Facebook chce totiž zpřístupnit přidávání událostí uživatelům.

Již dříve schytal Facebook kritiku za to, že Safety Check aktivoval po teroristickém útoku v Paříži, ale na měnší teroristické útoky nebral ohled. Tomu se chce vyvarovat právě tím, že samotní uživatelé budou mít možnost Safety Check aktivovat, i když půjde o problém, který nezasáhne příliš velké množství lidí.

Zpřístupnění Safety Checku uživatelům může podle Facebooku pomoci udržovat uživatele spojené a zároveň je navzájem ujišťovat, že jsou ti druzí v bezpečí.


Safety Check pro zemětřesení v Nepálu, které se událo v roce 2015; Zdroj: Facebook

Zdroj: The Verge


 

 

Článek pro vás napsala 30.8.2016 13:40
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar

Člen
Avatar
:30.8.2016 14:01

Též by nebylo na škodu, když by dali uživatelům vědět, kteří z jejich přátel se vyskytovali v dané lokaci (nebo je neznámá) a případně ze safety checku vyloučit lidi, u kterých je jisté, že se v místě katastrofy nemohli vyskytovat. Ve Francii bouchne bomba a jsem zaspamovaný upozorněními od lidí, co tam nikdy ani nebyli, že jsou v pořádku.

 
Odpovědět
30.8.2016 14:01
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.