Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Francouzká vláda odmítla zákon o šifrovacích backdoorech

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ministryně pro digitální záležitosti Axelle Lemaire odmítla návrh zákona vytvořený republikánkou Nathalii Kosciusko-Morizet. Ten by opravňoval policii a jiné bezpečnostní složky k přístupu do všech systémů, které by byly vyšetřovány úřady.

Prohlásila, že takový plán by "otevřel dveře také hráčům s méně dobrými úmysly. Není to nic jiného, než záměrná implementace bezpečnostní díry. S backdoory nejsou osobní data uživatelů vůbec v bezpečí."

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu. A to i navzdory tomu, že neexistuje žádný důkaz, že by backdoory vládě skutečně pomáhaly zabraňovat takovým událostem. Naopak, útočníci ke komunikaci používali zcela běžné nešifrované SMS zprávy.

Odmítnutí zákona se tak dostává do zajímavého kontrastu s UK a USA, kde je podobný zákon skutečně tvrdě protlačován. V UK by mohl zákon velice brzy začít platit, pokud projde parlamentem a to i navzdory silné opozici pravicových stran a dokonce i navzdory odporu bývalých zaměstnanců NSA, mohl by začít platit už příští rok.

V USA je tento zákon zatím předmětem mnoha diskuzí a proti zákonu nejvíce vystupuje šéf společnosti Apple Tim Cook. Prohlásil, že tento zákon ohrožuje internetovou neutralitu.

Zdroj: The Register


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 19.1.2016 20:27
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Uživatel sítě :19.1.2016 22:25

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu.

Musí se někde najít zamínka na šmírování lidí.. :-### :-### :-###

Odpovědět  +2 19.1.2016 22:25
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.