Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Francouzká vláda odmítla zákon o šifrovacích backdoorech

Ministryně pro digitální záležitosti Axelle Lemaire odmítla návrh zákona vytvořený republikánkou Nathalii Kosciusko-Morizet. Ten by opravňoval policii a jiné bezpečnostní složky k přístupu do všech systémů, které by byly vyšetřovány úřady.

Prohlásila, že takový plán by "otevřel dveře také hráčům s méně dobrými úmysly. Není to nic jiného, než záměrná implementace bezpečnostní díry. S backdoory nejsou osobní data uživatelů vůbec v bezpečí."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu. A to i navzdory tomu, že neexistuje žádný důkaz, že by backdoory vládě skutečně pomáhaly zabraňovat takovým událostem. Naopak, útočníci ke komunikaci používali zcela běžné nešifrované SMS zprávy.

Odmítnutí zákona se tak dostává do zajímavého kontrastu s UK a USA, kde je podobný zákon skutečně tvrdě protlačován. V UK by mohl zákon velice brzy začít platit, pokud projde parlamentem a to i navzdory silné opozici pravicových stran a dokonce i navzdory odporu bývalých zaměstnanců NSA, mohl by začít platit už příští rok.

V USA je tento zákon zatím předmětem mnoha diskuzí a proti zákonu nejvíce vystupuje šéf společnosti Apple Tim Cook. Prohlásil, že tento zákon ohrožuje internetovou neutralitu.

Zdroj: The Register


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 19.1.2016 20:27
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Uživatel sítě :19.1.2016 22:25

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu.

Musí se někde najít zamínka na šmírování lidí.. :-### :-### :-###

Odpovědět
19.1.2016 22:25
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.