Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Francouzká vláda odmítla zákon o šifrovacích backdoorech

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ministryně pro digitální záležitosti Axelle Lemaire odmítla návrh zákona vytvořený republikánkou Nathalii Kosciusko-Morizet. Ten by opravňoval policii a jiné bezpečnostní složky k přístupu do všech systémů, které by byly vyšetřovány úřady.

Prohlásila, že takový plán by "otevřel dveře také hráčům s méně dobrými úmysly. Není to nic jiného, než záměrná implementace bezpečnostní díry. S backdoory nejsou osobní data uživatelů vůbec v bezpečí."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu. A to i navzdory tomu, že neexistuje žádný důkaz, že by backdoory vládě skutečně pomáhaly zabraňovat takovým událostem. Naopak, útočníci ke komunikaci používali zcela běžné nešifrované SMS zprávy.

Odmítnutí zákona se tak dostává do zajímavého kontrastu s UK a USA, kde je podobný zákon skutečně tvrdě protlačován. V UK by mohl zákon velice brzy začít platit, pokud projde parlamentem a to i navzdory silné opozici pravicových stran a dokonce i navzdory odporu bývalých zaměstnanců NSA, mohl by začít platit už příští rok.

V USA je tento zákon zatím předmětem mnoha diskuzí a proti zákonu nejvíce vystupuje šéf společnosti Apple Tim Cook. Prohlásil, že tento zákon ohrožuje internetovou neutralitu.

Zdroj: The Register


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 19.1.2016 20:27
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Uživatel sítě :19.1.2016 22:25

Kontroverzní návrh zákona vznikl jako reakce na nedávné teroristické útoky v Paříži v listopadu.

Musí se někde najít zamínka na šmírování lidí.. :-### :-### :-###

Odpovědět  +2 19.1.2016 22:25
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.