Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Google přejmenoval Google Apps na G Suite

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google čas od času změní název některých svých služeb. Přesně to udělal nyní u Google Apps, balíku služeb pro uživatele s vlastní doménou, většinou firmy a organizace. Tento balík se totiž již nejmenuje Google Apps, ale G Suite. Pro uživatele se prakticky nic nemění, ceny zůstávají stejné, fungování služeb také. Pouze na ně při interakci s balíkem vykoukne nové, šedé logo.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google Apps se objevily před deseti lety a Google tak dělá změnu zrovna při jubileu. Ještě před několika lety si Google Apps mohli pořídit všichni a zdarma, i když zde byla určitá omezení. E-mail na vlastní doméně bez zařizování mailserveru ale varianta zdarma poskytla a tak splnila očekávání většiny uživatelů. Nyní se si Google nechá u menšího plánu bez Sejfu a neomezeného úložiště platit 4€ za měsíc za uživatele, případně 40€ za rok za uživatele. Větší plán s aplikací Sejf a neomezeným úložištěm stojí 8€ za měsíc za uživatele, případně 96€ za rok za uživatele. Ti, kteří chtějí nyní provozovat e-mail na vlastní doméně tedy pravděpodobně zvolí levnější cestu, G Suite zůstává, stejně jako doteď Google Apps, primárně pro firmy, organizace nebo školy.

Zdroj: Google Cloud Official blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 30.9.2016 17:51
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!